Wpis z mikrobloga

@chudywyzyskiwacz: racja, ale sprawy PRLu też musza byc wyjaśnione. Ostatnie zniesienie ogromnych emerytur dla SBeków PO już zapowiedziało że jak wygra to zniesie... Tak samo sadownictwo trzeba zmienić by analogiczne kolesiostwo nie istniało, a przez ta skorumpowana opozycje to zajmuje 10x wiecej czasu niz powinno :/
  • Odpowiedz
@nicari: I potem jeden z drugim pod filmikami z YT pytają się "dlaczego nasi nauczyciele nie uczą tak fajnie jak ci z USA/UK..." Za 3300 brutto też bym byle jak odklepał materiał z książki i do widzenia.
  • Odpowiedz
@nicari: Szczerze? Moim zdaniem na więcej nie zasługują. Przez wszystkie szczeble mojej edukacji miałem może z 4 dobre nauczycielki na jakieś 50. Poza tym myślę, że bez żadnego wykształcenia pedagogicznego każdy mógłby ten zawód wykonywać. Materiał od podbazy do licbazy dla jednego przedmiotu można spokojnie ogarnąć w tydzień do perfekcji. Wiadomo, że każdy przedmiot ma różny zakres materiału, ale jak przypomnę sobie moich nauczycieli z fizyki albo informatyki to wydaje
  • Odpowiedz
@Elysian: Ja uważam, że istnieje coś takiego jak priorytety... I nie sądzę, żeby wywlekanie brudów, o których połowa społeczeństwa nie ma nawet pojęcia, tylko po to, by przykryć własne brudy było priorytetem.
  • Odpowiedz
@nicari: te zarobki to jakaś kpina. Znam ludzi, którzy nie mają matury, a zarabiają x2 więcej. Znam ludzi, którzy mają średnie wykształcenie i wyciągają po 4/5 k netto.. Wiadomo, że nie wszyscy nauczyciele są wybitni. Ale mimo wszystko, 3k brutto za uczenie to jest bardzo niewiele.
  • Odpowiedz
powinien zabrać się za realne zagrożenia, jakie stwarza nam system edukacji...


@chudywyzyskiwacz: Ale w jakim celu rząd Polski miałby to robić? bez zadnych durnych teorii spiskowych absolutnie powaznie, ale najzwyczajniej w swiecie prostemu czlowiekowi jest latwiej wciskac pewne rzeczy bo nie ma wiedzy aby zweryfikowac pewne fakty. Wiec dla rządu taka sytuacja zawsze bedzie lepsza jak grupa wyborcow ktora analizuje i wytyka im kazdy blad
  • Odpowiedz
@Marmeladkas: To, ze łatwiej się rządzi niewyedukowanym społeczeństwem już napisałem. Ale miejmy nadzieję, że rzad nigdy nie będzie elementem stałym. Nie jestem jakimś idealistą, ale to, że pozbawiamy się elity intelektualnej bardzo szybko się na nas odbije. No i co rządowi w dalszej perspektywie przeniesie to, że musi wykarmiać ogrom gąb, które nic nie robią, a na które już nie ma komu pracować... Z początku byłem niemalże pewien, że nie
  • Odpowiedz
@nicari: Sorry, ale na więcej nie zasługują. Kto chodził do szkoły ten wie. Poza tym uczciwie byłoby podzielić te kwoty przez wymiar etatu, albo podać stawki za godzinę. Wtedy moglibyśmy się do nich porównać.

  • Odpowiedz
nauczyciel dyplomowany jest praktycznie nie do ruszenia, więc nie ma mowy że będzie odstrzelony. Musiałby naprawdę się postarać.


@SzpinakBater: no nie do końca, bo jest mało dzieci i moja mama jako nauczycielka z ponad 30-letnim stażem boi się, czy tym razem jej nie odstrzelą. A gdzie ona pójdzie do pracy jak całe życie tylko uczyła? Do tego zarobki marne. Ja chyba już po okresie próbnym w pierwszej pracy więcej zarabiałem.
  • Odpowiedz
@baya: Takie zarobki dla nauczycieli to jakby strzał w ryj. Chociaż z drugiej strony jak sobie przypomnę czasy szkolne to dalej mnie trzęsie. Wystarczy mieć magistra i można nauczać, mimo, że nikt nie sprawdza kompetencji do nauczania. I ciągłe równanie w dół. A wspaniały przykład to gnojenie mnie jak kończyłem coś szybciej niż inni, żebym się zamknął i nie przeszkadzał. Albo to zrób zadanie z gwiazdką. Zrobiłem i w sumie
  • Odpowiedz
Jesli chodzi o umiejętności, to mogę powiedzieć o językach, bo to studiuję, że licencjat kończy studia na poziomie C1, a magister C2.


@nicari: Nie chce Ci zarzucać, że piszesz brednie, ale wydaje mi się fizyczną niemożliwością dojście z poziomu C1 do C2 w dwa lata. Samych słówek zna się średnio osiem tysięcy więcej na C2 niż na C1. Skąd wzięłaś te informację?
  • Odpowiedz
@chudywyzyskiwacz: tak myślałem ze w takim stylu odpowiesz. Zero konkretów, cóż tu nie chodzi o licytację, chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę że jest taki zawod jak doktorant, ale takze lekarz-rezydent, ratownik medyczny itd. Nie trzeba pracować cale życie w jednym miejscu, prace mozna zmienić. Z jakiś powodów jednak lepiej nie zmieniać tylko narzekać.
I ty piszesz w innym komentarzu ze "Polska pozbywa się elity intelektualnej" xD zeby to faktycznie elita
  • Odpowiedz
To jest smutne, mam 26 lat, średnie wykształcenie, prace biurową i w biednym mieście mam netto prawie dwa razy wyższe niż najlepszy nauczyciel. Ktoś wyżej pisał, że dostali niecałe 140 zł brutto podwyżki, czyli prawie tyle, ile siła rzeczy podwyżki dostały osobę zatrudnione na wynagrodzenia minimalne, bo zwiększyło się o 100 zł brutto. Przecież to jest śmiech na sali... Lekarze, ratownicy medyczni i nauczyciele powinni być najlepiej opłacani, bo są bardzo ważni.
  • Odpowiedz