Wpis z mikrobloga

via Android
  • 12
@Furion w zasadzie nauczyciel do około 15 lipca ma jescze rady, podsumowania i generalnie pracę. A zaczyna ją około połowy sierpnia. Co prawda nie chodzi na te rady na 8h, ale to też nie nest takie wolne i w każdej chwili mogą go ściągnąć.

To samo ferie - nauczyciel musi być dyspozycyjny bo mogą go ściągnąć do opieki nad dziecmi na świetlicy czy inny dyżur.
  • Odpowiedz
@nicari: za prawie nic nie robienie i 20h tygodniowo nie mają tak źle xd większość sobie odbija na korkach bez żadnych podatków bo mają na nie ogrom czasu, do tego ile wolnego pozdro
  • Odpowiedz
Za max 20h pracy/tydzień po (w większości) gownostudiach z fajnymi benefitami (w c--j urlopu co rok, urlop na poratowanie zdrowia itp.) to i tak nieźle. Jak sobie przypomnę znajomych z gimbazy co lecieli na trójkach i teraz bedą wielkimi autorytetami pedagogicznymi to mi żal dzieciaków.
  • Odpowiedz
A jeszcze w sobotę słyszałem w autobusie narzekania „pani nauczyciel”, ze jest na maksa zrypana, bo zajęcia do 12, a potem rada pedagogiczna do 16. No k---a to skąd narzekanie na zarobki
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: 20h masz w szkole, ale musisz się jeszcze przygotować do zajęć - opracować materiały dodatkowe, przygotować gry i zabawy, myśleć jak przedstawić ciekawie temat, by uczniów zainteresować. Wiadomo, wielu pójdzie po linii najmniejszego oporu, ale tak jak pisałam wyżej - to się zmienia. Poandto sprawdzać kartkówki, sprawdziany. Dlatego reszta etatu to praca w domu i bardzo często wychodzi więcej niż 20h. Poza tym dochodzą dodatkowe rzeczy typu przygotowywanie różnych
  • Odpowiedz
@nicari żartujesz sobie chyba xD
Druk g---o materialow i sprawdzenie testu czy stu kartek? G---o robią w domu dlatego maja czasu tyle na korki, a pasjonatów można policzyć na palcach jednej reki
  • Odpowiedz
@nicari sorry ze to pisze :( ales ty gupia (przepraszam) ty myslisz ze zarobisz w prywatnej wiecej i lepiej niz w panstwowce? Dobre sobie :/ moj rozowy zamienilem pare lat temu prywatna na panstwowa, mowi ze to najlepsza rzecz jaka ja spotkala :) podobno jeszcze ja :D 13, wczasy pod grusza, wychowawstwo masz platne, doposazenie mieszkania ( jesli to twoja 1 praca w szkole) nagrody, wysluge lat (1 rok 1%) Zycze
  • Odpowiedz
@bartez_94: ale nawet te "g---o-materiały" trzeba znaleźć albo opracować. a sprawdzanie wypracowań jest mordęgą, po której nie wiesz jak się nazywasz.

@boberek: nigdzie nie napisałam o prywatne szkole.
  • Odpowiedz
@nicari a ten sam nauczyciel, jeśli uczy 2 przedmiotów ma 2 wypłaty? Logicznie by tak wychodziło

Nauczyciel moze miec nadetat, moze uczyc 3 przedmiotow. Pis( sorry za polityke) chce zmian w karcie nauczyciela: nauczycielr ktorzy ucza innych przedmiotow po studiach podyplomowych nie beda tego mogli robic.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@boberek taka szkoła, w której są kursy językowe. Możesz sie zapisac np na angielsku 2x w tygodniu do grupy o jakimś tam poziomie. Nie jest to szkoła prywatna gdzie dzieciaki mają normalne lekcje, a rodzice płacą czesne.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Przecież to nauczycielka płacze, nie przemówisz do rozsądku. Przed rozpoczęciem udzielania nauki polecałbym półroczną pracę na linii produkcyjnej 40h w tygodniu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 16
@Elav polecam Ci podjac prace jako nauczyciel, troche sie pouzerasz z dziecmi i rodzicami, przyjdziesz psychicznie wypluty do domu to Ci przejdzie takie glupie gadanie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@Elav ale chyba robolowi nie przetlumacze ze to nie jest tak ze jedyna sluszna praca jest praca fizyczna, a brudne paznokcie są dowodem na pracowitość ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i ze tylko pracownik fizyczny może być zmęczony.
  • Odpowiedz
  • 0
@nicari na początku pracy za cały etat - licencjat bez przygotowania w trakcie magisterki - dostawałam wypłatę 1250zl netto. Po obronie i przygotowaniu ped. 1500 ()
  • Odpowiedz