Wpis z mikrobloga

  • 809
XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony jest globalną siecią, z łatwością buduje wielkie drapacze chmur. Jakim cudem tak podstawowa rzecz jak minimum konfortu podczas porannej dwójki została pominięta przez wielkich myślicieli. Obecnie pomieszkuję w kawalerce. Bez problemu mogę porozmawiać z moim różowym w drugim pokoju podczas pokawowego zrzutu. Ba, z sąsiadem z pietra wyżej też mogę pogadać, ale akurat rozmawia przez telefon. Ktoś obok gra w csa. Bomb has been planted. Słychać dosłownie wszystko. Uważam, że powinniśmy zacząć o tym głośno rozmawiać. Ludzie protestują przeciwko władzy, to dlaczego my boimi się sprzeciwić niedostatecznemu wygłuszeniu drzwi od kibla? Nie chcę żyć w takim świecie.
#oswiadczenie #architektura
Pobierz Krachu - XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony...
źródło: comment_csi1059H985Gy2AfYS1RVlGGp7f7REO7.jpg
  • 85
@Krachu: Jeśli mieszkanie jest małe to akustyka będzie robić swoje i tyle. Mieszkałam na 54 metrach w bloku z wielkiej płyty, teraz 100 metrów w bloku oddanym do użytku kilka lat temu. Komfort życia bez porównania, to samo z dźwiękiem. Nie jest idealnie, bo np. pralkę słychać nawet przy zamkniętych drzwiach + kuchnia połączona z salonem powoduje niesienie się dźwięku od tv/radia do przedpokoju i ostatecznie po pokojach (największy minus). Sąsiadów
@Krachu miałem drzwi bez dziury żadnej. Czytaj szczelne. Nie polecam. Wiało przez dziurkę od klucza. Nie dało się zamknąć bo ciśnienie. Wentylator zwalniał jak zamykałem.
@Krachu sam wybierasz jakie drzwi chcesz, w opcjach producentów jest szereg pomocnych zastosowań jak chociażby uszczelka opadająca mająca funkcje wygłuszająca, wypełnienie wnętrza drzwi z korka itd. ;) A podcięcie wentylacyjne widoczne na foto również jest opcja ;)
Jak nie chcecie otworu wentylacyjnego w drzwiach od kibla to sobie wentylację mechaniczną jak biali ludzie zamontujcie
@ZaQ_1: W mechanicznej w łazience też masz tylko wywiew a nawiew jest w pokojach i podcięcie w drzwiach nadal jest konieczne. Z kolei nawiew do łazienki to nie jest dobry pomysł (bez względu na to, czy jest wywiew, czy nie)

wytłumacz to mi, gdzie na 10p. w kuchni mi wieje z kratki do środka zamiast zasysać...


@Ranger: Nie masz dopływu powietrza do mieszkania to znajduje ono sobie drogę kanałem wentylacyjnym.
@michcio czo? M Nawiew w mechanicznej masz wszędzie tam gdzie chcesz. Jedyna przeszkoda dla nawiewu w łazience to podgrzewacz gazowy z otwartą komorą spalania, a te i tak już kilka lat temu zostały zakazane.
@ZaQ_1: Jeśli nie ma odzysku ciepła z wentylacji, to nawiew niesie ze sobą zimne powietrze (o temperaturze czasami kilkunastu stopni poniżej zera), a strumień zimnego powietrza (w dodatku o stosunkowo dużej objętości, bo takie wymagania ma łazienka) to ostatnie czego można chcieć w łazience. Nawet z odzyskiem jest to co najwyżej kilkanaście stopni na plusie, a te kilka stopni różnicy już bardzo mocno wpływa na komfort. Dla niektórych nawet to co
@michcio po pierwsze to odzysk ciepła jest wymogiem wg rozporządzenia. Do tego montuje się nagrzewnice i chłodnice w centralce. Po drugie objętość powietrza do wentylacji jest taka sama niezależnie czy masz pary nawiew-wywiew czy nie.