Wpis z mikrobloga

  • 809
XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony jest globalną siecią, z łatwością buduje wielkie drapacze chmur. Jakim cudem tak podstawowa rzecz jak minimum konfortu podczas porannej dwójki została pominięta przez wielkich myślicieli. Obecnie pomieszkuję w kawalerce. Bez problemu mogę porozmawiać z moim różowym w drugim pokoju podczas pokawowego zrzutu. Ba, z sąsiadem z pietra wyżej też mogę pogadać, ale akurat rozmawia przez telefon. Ktoś obok gra w csa. Bomb has been planted. Słychać dosłownie wszystko. Uważam, że powinniśmy zacząć o tym głośno rozmawiać. Ludzie protestują przeciwko władzy, to dlaczego my boimi się sprzeciwić niedostatecznemu wygłuszeniu drzwi od kibla? Nie chcę żyć w takim świecie.
#oswiadczenie #architektura
Pobierz Krachu - XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony...
źródło: comment_csi1059H985Gy2AfYS1RVlGGp7f7REO7.jpg
  • 85
@Yrrrr: U mnie tak samo było do czasu aż zamiast podstawowego parkietu jakie były w mieszkaniach, każdy przeszedł na panele, często chyba ze słabym podkładem pod nie. Niedawno jacyś sąsiedzi do góry się wprowadzili to centralnie słyszę co gadają jakby w kiblu cały dzień siedzieli.
@Yrrrr: Chyba taka moda dziwna nastała, albo mieli te parkiety już nie do odratowania jak sąsiad obok.

Tak samo mój drugi znajomy kupił tanio mieszkanie blok obok ale parkiet musieli wywalić cały bo mieszkanie po menelu i pies sikał na podłogę cały czas. Tylko, że on potem dał parkiet nowy.

Niektórzy chcą też remontu niskim kosztem więc sama taka cyklinka pewnie już za droga dla nich.
@Krachu: ale pijesz do tej dziury w drzwiach? Ona akurat jest nieprzypadkowa, kiedyś w górach miałem wątpliwą przyjemność używania kibla w małym pomieszczeniu z niedziałającą wentylacją. Po 2 pierwszych osobach to był horror.

w drzwiach do łazienek i toalet powinny znajdować się kratki lub tuleje wentylacyjne. Minimalna powierzchnia otworów musi wynosić 220 cm2.

By sprostać tym wymaganiom, można również zamontować krótsze drzwi, tak by między posadzką i dolną krawędzią skrzydła pozostawała
@Krachu: Trochę nie rozumiem jak chcesz wygłuszać drzwi do kibla, skoro i tak muszą mieć wentylację (szczelina albo otwory), inaczej łazienka zajdzie Ci grzybem. Chyba, że masz okno, to inna sprawa. A dźwięki słyszysz przede wszystkim przez tę szczelinę, a nie przez drzwi.
I jeszcze protip: kupując drzwi sam możesz wybrać ich jakość, nikt Ci nie broni kupować droższych i bardziej dźwiękoszczelnych.
A tak ogólnie to nie dziw się, że jak
@Krachu poproś o operat akustyczny dewelopera, zrób pomiar hałasu w mieszkaniu i masz prawo się sądzić z biurem architektonicznym jeśli jest za głośno. Możliwe że masz: źle oddylatowana podłogę, ściany miedzylokalowe 18cm, obudowy szachów najtańszymi bloczkami ort
@Krachu: ja nie mogę pojąć mody na montowanie okien w drzwiach łazienkowych czy drzwiach w WC. Nawet te mleczne szyby. Ja się pytam po jakiego #!$%@??! Idziesz dajmy na to do kumpla, przyciśnie cie. Dobra musisz szybko uwolnić barabasza. Pytasz gdzie WC. Idziesz i co widzisz? #!$%@? szyba. Mleczna szyba na wysokości wzroku stojącej osoby. Jakby nie dało się zakladac pełnych drzwi!