Wpis z mikrobloga

  • 809
XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony jest globalną siecią, z łatwością buduje wielkie drapacze chmur. Jakim cudem tak podstawowa rzecz jak minimum konfortu podczas porannej dwójki została pominięta przez wielkich myślicieli. Obecnie pomieszkuję w kawalerce. Bez problemu mogę porozmawiać z moim różowym w drugim pokoju podczas pokawowego zrzutu. Ba, z sąsiadem z pietra wyżej też mogę pogadać, ale akurat rozmawia przez telefon. Ktoś obok gra w csa. Bomb has been planted. Słychać dosłownie wszystko. Uważam, że powinniśmy zacząć o tym głośno rozmawiać. Ludzie protestują przeciwko władzy, to dlaczego my boimi się sprzeciwić niedostatecznemu wygłuszeniu drzwi od kibla? Nie chcę żyć w takim świecie.
#oswiadczenie #architektura
Pobierz Krachu - XXI wiek, ludzkość wysyła wielotonowe obiekty w kosmos, cały świat połączony...
źródło: comment_csi1059H985Gy2AfYS1RVlGGp7f7REO7.jpg
  • 85
@ZaQ_1: Nagrzewnic na nawiewie w domach się praktycznie nie spotyka, bo te elektryczne są drogie w eksploatacji i po prostu niepotrzebne przy prawidłowo wykonanej instalacji, bo nawiew w sypialniach przy zastosowaniu odpowiednich anemostatów i nieumieszczeniu ich bezpośrednio nad łóżkiem nie jest odczuwalny, nawet jeśli jest lekko chłodny. Nagrzewnice wodne trafiłby z kolei szlag gdyby w zimie awarii uległ wentylator wywiewny i nie było dostarczane ciepło (bo np. akurat kocioł nie pracuje).
@michcio to co piszesz to są bzdury. Nie wiem skąd tu to info bierzesz. Nie możesz korzystać z powietrza wywiewanego z innych pomieszczeń jako świeżego do łazienki.
@ZaQ_1: Przecież tak się wykonuje wszystkie systemy wentylacyjne (czy to grawitacyjne, czy mechaniczne - zarówno zrównoważone, jak i nadciśnieniowe i podciśnieniowe) w każdym domu czy mieszkaniu - nawiewa świeże powietrze do pomieszczeń czystych, przemieszcza się ono podcięciami drzwi do pomieszczeń brudnych i stamtąd jest wywiewane. Zerknij na jakikolwiek projekt wentylacji takiego lokalu to się przekonasz.
@michcio: nawet jeśli chcesz robić wentylację w ten bieda-sposób to i tak musisz nawiewać świeżego powietrza tyle samo co w układzie gdzie każde pomieszczenie ma własny nawiew i wywiew.
Jak bym rysował na projektach w ten sposób jak mówisz to nie zaliczyłbym żadnego z nich.
nawet jeśli chcesz robić wentylację w ten bieda-sposób to i tak musisz nawiewać świeżego powietrza tyle samo co w układzie gdzie każde pomieszczenie ma własny nawiew i wywiew.


@ZaQ_1: To nie jest bieda-sposób, tylko powszechna, uznawana praktyka projektowa i instalacyjna. Tak jest po prostu z różnych względów najbardziej optymalnie. Robienie wywiewów w każdym z pomieszczeń prowadzi do przesuszenia powietrza z racji zbędnego zwiększenia sumarycznego strumienia powietrza wymienianego w lokalu. Skąd to