Wpis z mikrobloga

Czasem siedzac przed monitorem ciezko jest zobaczyc, ze po drugiej stronie sa nie tylko bity, ale prawdziwi ludzie ze swoimi problemami. Dzis skontaktowala sie z nami policja po wpisie jednego z uzytkownikow, ktory opisywal chec samobojstwa. Czesto tego rodzaju wpisy sa fake’iem, ale w tym wypadku, dzieki czujnosci Wykopowiczow (ogromne podziekowania!), po ustaleniu adresu na podstawie podanego przez nas IP, patrol policji zdiagnozowal, ze rzeczywiscie istnialo duze zagrozenie zycia...

#wykop #zycie #wykoppomaga #policja
  • 153
@m__b: Dobrze, że napisałeś, choć przecież nie musiałeś, bo co chwila heheszki, bo jakiś Mirek pisze, że chce się zabić, a inni jeszcze go podsycają, trzeba o takich akcjach pisać, może co niektórzy zmądrzeją i przestaną pod takimi wpisami głupoty wypisywać. Nawet jeśli to są fejki to warto próbować mu pomóc, ewentualnie zgłosić, a nie jak gościu pyta o najlepsze miejsce do samobójstwa to ktoś mu je wypisuje i zgarnia atencję,
@m__b: pisałem w tym roku z chłopakiem który opowiedział mi o swoich problemach oraz o tym że chce się zabić, sądząc po jego aktywności oraz ostatnim wpisie prawdopodobnie to zrobił... żałuję teraz że nie zrobiłem czegoś więcej
@m__b

Czasem siedzac przed monitorem ciezko jest zobaczyc, ze po drugiej stronie sa nie tylko bity, ale prawdziwi ludzie ze swoimi problemami.

Ja tu widzę obraz nieszczęścia jeszcze gdzie indziej.
@m__b Wiele tutaj osób mówi, żeby takie osoby poszły się leczyć, lecz powiadam wam: Jak mają się #!$%@? leczyć, jak coraz mniej jest psychiatrów i podobnych osób z zawodów związanych z psychika? Pomyślcie, dlaczego nie ma rutynowego sprawdzania przez psychologa stanu ucznia w szkołach? Bo jest ich kurna za dużo