Wpis z mikrobloga

Mirki jakie auto polecacie do około 20 tysięcy złotych? Musi być kombi. Nie oczekuje cudów! Zależy mi głównie na niskich kosztach utrzymania. Wiem, że mogę mieć problem żeby się cenowo zmieścić z audi ale mam kolegę który sprowadza auta i może udałoby się coś ugrać w tej cenie. Kwestia wyboru odpowiedniego silnika. Jestem raczej zielony jeśli chodzi o motoryzację więc proszę zluzować z komentarzami. :)

#motoryzacja #audi #vw #opel #volvo

model:

  • Passat b6 22.6% (145)
  • Vectra C 10.4% (67)
  • Volvo v50 38.9% (250)
  • Audi a4 b7 19.0% (122)
  • inny (napisz w komentarzu) 9.0% (58)

Oddanych głosów: 642

  • 93
@polemarchos: W Lagu III unikać raczej 1.5 dCi. 2.0 benzyna wolnossąca i turbo oraz 2.0 diesel są bardzo spoko, 2.0T daje radę z LPG. Więcej nie ma jakichś typowych wad, po złej reputacji II bardziej się przyłożyli. Minusem może być skrzypiący środek, ale to już do własnej oceny i dużo zależy od egzemplarza.
@ZielonkaBordo: i ceny części masz tak samo drogie (albo tanie) jak w volvo v50, bo to praktycznie te same auta.

@polemarchos: Jak chcesz niskich kosztów utrzymania, to nie bierz passata. Generalnie się nie psuje, ale za te pieniądze nie kupisz nic super, a koszt regeneracji zacisku hamulca ręcznego (który się psuje) zaczyna się od 700zł.
Audi A4 b7 też fajne, wytrzymałe auto, ale znów wielowahaczowe zawieszenie z aluminium jest drogie.
@polemarchos: ja polecę Avensisa T25FL. Silnik 2.0 126 KM. Samochód nie do zajechania. Ekonomiczny. Mam taki od nowości w domu, obecnie 310k na liczniku. Z niestandardowych rzeczy przez 9 lat: raz czyszczenie EGR, sprzęgło i dwumasa. A tak to nigdy mnie nie zawiodła. W trasie 5, w mieście 6.
@polemarchos: 407/C5, konstrukcyjnie prawie to samo, 407 ma panoramiczny dach który robi wrażenie wśród znajomych. 1.8 benzyna i 1.6 diesel trochę za słabe, w ogóle może być ciężko ustrzelić benzynę