Wpis z mikrobloga

Mirki jakie auto polecacie do około 20 tysięcy złotych? Musi być kombi. Nie oczekuje cudów! Zależy mi głównie na niskich kosztach utrzymania. Wiem, że mogę mieć problem żeby się cenowo zmieścić z audi ale mam kolegę który sprowadza auta i może udałoby się coś ugrać w tej cenie. Kwestia wyboru odpowiedniego silnika. Jestem raczej zielony jeśli chodzi o motoryzację więc proszę zluzować z komentarzami. :)

#motoryzacja #audi #vw #opel #volvo

model:

  • Passat b6 22.6% (145)
  • Vectra C 10.4% (67)
  • Volvo v50 38.9% (250)
  • Audi a4 b7 19.0% (122)
  • inny (napisz w komentarzu) 9.0% (58)

Oddanych głosów: 642

  • 93
@zundapp: ty o b6 piszesz. Myślałem o volvo ()
Moje b6 ma 240tys km i jedynymi problemami do tej pory był trzpień pompy oleju i hamulec ręczny. Ale faktem jest, że poprzedni właściciel serwisował je w aso niemieckim bo wszystko co można było robić było zrobione włączając w to napęd pompy oleju czy wtryski.
@polemarchos: Bierz japońca jak się nie znasz na mechanice. Jakaś Avensis, Corolla, Mazda 6,Galant a jeśli tania eksploatacja to tylko Benzyna z gazem, ewentualnie gaz założyć samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja sie nie znam na autach i od 10 lat kupuje nowe, a po pieciu latach sprzedaje i biore nowe. Dolewam paliwo i mam swiety spokoj. Za duzo używek w zyciu mialem..


@baldi: No i opłacasz święty spokój. Można, ale nie trzeba. Pierwszy samochód kupiłem 13 czy 14letniego mitsubishi za 12k. Rocznie wkładałem w niego koło 1.5-2k (wymiany oleju, czasem a to amortyzatory, a to jakiś wahacz czy przewody hamulcowe). Nie
@polemarchos: Sam mam Renault Megane 1.6 w benzynie z 2010 roku w Hatchback. Jak dobrze poszukasz, albo ściągniesz, to do 20tys. się wyrobisz. Bezproblemowe i niedrogie w utrzymaniu, średnie spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 8L
@polemarchos: citroen C5 II gen. Najlepszy samochód jaki kiedykolwiek miałem chociaż ja budżet na auto mam 3x wiekszy. Niemniej mój kolega wyrwał taki do 20k i też jest bardzo zadowolony. Na razie 0 poważnych awarii