Wpis z mikrobloga

Zajrzałem w komentarze pod jednym z tych filmików "Mentzen Grilluje" i znalazłem taki, na który dla przejrzystości postanowiłem odpisać na Mirko:

https://wykop.pl/link/7446893/mentzen-grilluje-extra-1-anna-brylka/komentarz/124278141/widac-ze-juz-posrod-neuropkow-fajnopolaczkow-obywateli-europ-y-neokomunistow-i-innych-kanalii-pelna-mobilizacja-klasyczne-zakopywanie-bez-jakiejkolwie#124289011

Widać, że już pośród neuropków, fajnopolaczków, obywateli europ,y neokomunistów i innych kanalii pełna mobilizacja. Klasyczne zakopywanie bez jakiejkolwiek polemiki, a nawet oglądania byle tylko nie naruszyć kruchutkiej banieczki w jakiej żyją. Ehhh ochlokracja


Tak, głupie "neuropki, fajnopolaczki, obywatele europy, neokomuniści i inne kanalie" nie chcą wejść w polemikę z kanałem publicystycznym pana Mentzena. Normalnie głupki nie chcą wyjść ze swojej banieczki i dostrzec oświeconej prawdy, którą przedstawia Mentzen.

Drodzy wyborcy #konfederacja , możecie mi wyjaśnić, jaki jest sens oglądania aktywnych posłów, którzy udają jakichś bezstronnych publicystów i obserwatorów? Tak samo było z z tym przedwyborczym kanałem "Mentzen & Bosak", gdzie dwóch panów skopiowało format "Stanu Wyjątkowego" z Onetu albo "Podejrzanych Polityków" z Radia Zet i udawało, że oni też są publicystami komentującymi scenę polityczną.
Tylko że oni nie byli publicystami. Byli politykami. Czołowymi politykami swojej partii. Czołowymi politykami swojej partii w czasie kampanii wyborczej. Tutaj jest to samo.

Wy naprawdę myślicie, że z takiego filmiku otrzymacie jakiś obiektywny ogląd wydarzeń? Obiektywną ocenę innych polityków? Gwarantuję wam, że każde zdanie wypowiedziane przez Mentzena w tym filmiku zostało dokładnie przeanalizowane i skonsultowane z jego PRowcami. Celem tych filmików nie jest rzetelne poinformowanie widzów o stanie rzeczy, tylko promocja Konfederacji. Wszystko jest skrojone tylko i wyłącznie pod promocję Konfederacji i deprecjonowanie jej politycznych konkurentów. Równie dobrze moglibyście oglądać spoty wyborcze i myśleć, że czerpiecie z nich jakąś rzetelną wiedzę. Dostajecie w tych filmikach tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane i zmanipulowane treści, a nie faktyczną, obiektywną relację.

Co jest tak trudnego do zrozumienia w tym, że Mentzen jest liderem partii politycznej biorącej udział w wyborach i właśnie jesteśmy u szczytu kampanii wyborczej? Myślicie, że jak Tusk, Hołownia czy Kaczyński publicznie zabierają dziś gdzieś głos, to szczerze mówią co myślą, szczerze opisują rzeczywistość? Rzetelnie komentują wydarzenia i wypowiedzi innych polityków, nie filtrując ani nie naginając faktów na swoją polityczną korzyść?
Oczywiście że nie, więc skąd przekonanie że akurat Mentzen postępuje inaczej? Przecież on podczas ogłaszania słynnej "Piątki" sam się przyznał, jak manipuluje przekazem i że trzeba to robić, żeby dotrzeć do wyborców.
To wy jesteście tymi wyborcami, a "Mentzen grilluje" to jest właśnie ten zmanipulowany przekaz, który Mentzen kiedyś zapowiedział.

Ubolewam nad tym, że muszę tłumaczyć takie oczywistości. Że w kółko tyle osób wykopuje ten gównokanał Mentzena i traktują go nie jak spot wyborczy, tylko jak rzetelny kanał publicystyczny. Ja nie oglądam ani tego, ani vlogów Hołowni, ani jakichś podobnych występów ze strony PIS, PO czy Lewicy. Bo to bez sensu. Już sam format filmiku gdzie polityk rozmawia sam ze sobą albo z kolegą z partii, żeby broń Boże nikt nie podważył żadnej tezy, powinien dać do myślenia.

Żeby było śmieszniej, to inne partie też tego próbowały. Przed wyborami parlamentarnymi był kanał Hołownia i Kosiniak, coś tam Lewica próbowała na swoim kanale youtube. Ale nikt tego nie oglądał. Tylko u oświeconych wyborców Konfy to chwyciło. Zastanówcie się, co to mówi o Was w porównaniu do innych wyborców i kto tu naprawdę siedzi w bańce

A Ty @OlFunkyBastard mnie pytasz, czemu nie chcę tracić czasu na oglądanie tej przydługiej reklamy politycznej i wdawanie się z nią w polemikę?

P.S. Filmiki Mentzena też kiedyś czasem oglądałem, dopóki nie wskoczył po szyję w politykę. Po tym straciło to jakikolwiek sens, bo to już nie jest publicystyka, tylko przekazy dnia.

#polityka #neuropa #4konserwy #mentzen #bekazkonfederacji #przemyslenia
lewoprawo - Zajrzałem w komentarze pod jednym z tych filmików "Mentzen Grilluje" i zn...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • 333
@lewoprawo: czy ty piszesz poprawny stylistycznie, długi i logicznie ułożony tekst oczekując, że konfederaci to przeczytaja? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Gdzie masz teraz ten dziennikarski obiektywizm? W jakiej redakcji? Kto nie jest politycznie zblatowany z tą lub inną opcją polityczną? To, że gdzieś będzie ekspert od wszystkiego jak Kubuś Wiech, to nie oznacza że nie jest to polityczne. Trzeba być amebą, żeby wierzyć że tzw eksperci i publicyści nie robią polityki.

@murdoc: długi i logicznie ułożony tekst

No niestety, tylko jedno jest prawdą
  • Odpowiedz
@lewoprawo to, plus ile razy można się przekonywać, że ktoś albo jest nieukiem, albo cynicznym manipulatorem, by kolejny raz już nie włączać?

Z reszta, takie Dwie Lewe Ręce czy Myśleć głębiej nie mają szans na wykopie wejść na główną, a to akurat jest publicystyka, tylko bardziej pod kątem lewicowym. I to mimo, że zapraszają też takich gości, jak np. Bosak.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: cały swój wywód oparłeś o błędną założenie. Sławomir Mentzen nigdy nie udawał bezstronnego publicysty. Cykl Mentzen Grilluje od samego początku ma formułę subiektywnej oceny wydarzeń w sejmie i rzeczywistości politycznej.

Natomiast zdradzę Ci sekret. Z subiektywną oceną można polemizować przedstawiając kontrargumenty. Kliknięcie "zakop->nie nadaje się" nie jest dyskusją.

Żeby było śmieszniej, to inne partie też tego próbowały. Przed wyborami parlamentarnymi był kanał Hołownia i Kosiniak, coś tam Lewica próbowała na
  • Odpowiedz
Konfederacji nie puszczają w największych mediach


@L3stko: No w których ich nie puszczają, lestko? Gdzie to jeszcze jesteście tak cancelowani, wiecznie prześladowana prawico?
  • Odpowiedz
@wstanczyk: czy w TVN24 widziałeś przed wyborami relację na żywo z konwencji Konfederacji? Nie? Ja też nie. Natomiast za Hołownią kamera jeździła non stop i praktycznie codziennie były relacje ze spotkań z wyborcami. Podobnie było z Tuskiem. Mniej z Lewicą.
Relacja z wydarzeń Konfederacji ograniczała się do wycięcia jakiegoś fragmentu, który następnie był zniekształcany żeby pasował pod tezę.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Brawo, ze wszystkich możliwych komentarzy wybrałeś akurat ten napisany przez gościa który jest jedną z największych nakręcanych małp k0nfy na tym portalu. Typ jak nie wspomni przynajmniej 10 razy dziennie o fajnopolakach, komuchach i ochlokracji to jest #!$%@? chory xD
  • Odpowiedz
Z subiektywną oceną można polemizować przedstawiając kontrargumenty.


@L3stko: Ale to nie jest "subiektywna ocena". To jest materiał reklamowy. Z reklamami się nie dyskutuje. Jak ktoś wrzuci na wykop zwykłą reklamę hamburgerów, to czy muszę rozpisywać się, dlaczego fastfood jest niezdrowy zanim kliknę "zakop → spam"?
  • Odpowiedz
  • 35
@lewoprawo: czytaj ze zrozumieniem zamiast zarzucać komuś kłamstwo. Nie chodzi o udział w dyskusjach a o formułę spotkań z wyborcami. Media łaziły za Hołownią krok w krok i w zasadzie wszystkie spotkania szły na żywo, więc YouTube nie był mu potrzebny i nie zyskał popularności. Konfederacja nie mogła liczyć na takie wsparcie, dlatego uruchomiła własne kanały za pomocą których dociera do wyborców.

Odsyłam do mojego komentarza: https://wykop.pl/wpis/76394089/zajrzalem-w-komentarze-pod-jednym-z-tych-filmikow-#268254323
  • Odpowiedz
  • 11
@L3stko: Te spotkania z wyborcami to jakieś widowiska dla debili. Politycy sypią jak z rękawa obietnicami, których nie zamierzają spełnić, jacyś podstawieni działacze zadają pytania i właśnie na tych wiecach można znaleźć najgłupsze wypowiedzi polityków.

Sam napisałeś, że tych relacjonowanych spotkań było "Mniej z Lewicą". Pozwól że uszczegółowię, nie było ich prawie wcale. Zdziwiłbyś się, jak potężny jest ból dupy w lewicowych grupkach, że "libkowe media" nie chcą ich pokazywać.
Prawda
  • Odpowiedz
  • 23
@OlFunkyBastard: Pierwotnie zacząłem tam pisać ten komentarz właśnie tam, możesz nawet zauważyć że jest tam mój usunięty wpis. Ale jak wypowiedź zrobiła się długa, to stwierdziłem że ja tu się produkuję, z konfederackie kółko wzajemnej adoracji nawet tego nie przeczyta, tylko rzuci się z zakopami, ewentualnie ktoś odpowie jakiś bluzgiem. Nie raz i nie dwa próbowałem zabrać odmienny głos w tych tematach opanowanych przez Konfę i wiem, jak to się kończy.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Ale piecze fajnopolaczka, że Konfederacja to zupełnie inna liga. Oczywiście, że się promują, promują się jak tylko mogą, bo nie mają tu do pomocy Kraśki, Olejnik czy Holeckiej albo Rachonia. I to że się promują wcale nie oznacza, że to co mówią to jakaś manipulacja czy nieprawda. Właśnie Konfederacja ma ten komfort, że wystarczy, że będzie mówić prawdę. Ale już nie można zrobić programu w dwie osoby, bo to skopiowany
  • Odpowiedz
czy w TVN24 widziałeś przed wyborami relację na żywo z konwencji Konfederacji?


@L3stko: Stwierdziłeś, że Konfederacji w ogóle nie puszczają w mediach, a teraz próbujesz użyć argumentu, że nie puścili jakiejś tam konwencji w TVN24 na poparcie tego argumentu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że nie puszczają w TVN każdego pierda z Konfederacji to jeszcze nie znaczy, że są gdziekolwiek na cenzurowanym. Po prostu uznali, że niewielu
  • Odpowiedz
  • 25
A Konfederacja jest, bo mówi to samo od 10,20 nawet 30 lat.


@Jah00: Tia, zwłaszcza w kwestii CPK, który najpierw miał być bunkrem dla żydów okupujących Polskę albo aktem idiotycznej megalomanii podobnej do tej, która zgubiła II RP. A dziś jest strategicznym i niezbędnym elementem polskiej infrastruktury.
  • Odpowiedz
Jakby mnie ktoś wrzucił do klatki z rozwrzeszczanymi pawianami.


@lewoprawo: o to zupełnie jakbym dyskutował z neuropkami. Śmiem twierdzić, że założyłeś wątek na mirko z dwóch powodów po pierwsze, żeby ustawić siebie w pozycji moderatora dyskusji, a po drugie żeby łatwiej było ci zwołać najzajadlejszych fanatyków, którzy będą mogli ci pomóc w zakrzyczeniu innych opinii. Doskonale znam te zagrywki i nie mam zamiaru prowadzić dyskusji na twoich warunkach.

No i czego
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Konfederacja nigdy nie była przeciwko rozbudowie infrastruktury. A ocena konkretnej inwestycji w tym wypadku CPK zależy od tego jak jest przeprowadzana. Dziś wiemy na temat CPK dużo więcej, bo pojawiło się wiele analiz, więc ocena inwestycji może być inna. Ale w istnieniu Konfederacji nie o CPK chodzi, tylko o naprawę państwa polskiego o zmianę systemu, ale dla wyborcy PO szczytem ambicji jest oczywiście zaoranie CPK.
  • Odpowiedz
Drodzy wyborcy #konfederacja , możecie mi wyjaśnić, jaki jest sens oglądania aktywnych posłów, którzy udają jakichś bezstronnych publicystów i obserwatorów?


@lewoprawo: odpowiem - nie ma sensu. A na konfę głosuję tylko po to, żeby poglądy zbliżone do moich miały szansę znaleźć się w debacie publicznej. Ubolewam nad tym, że są tam tacy krętacze jak wipler i karierowicze jak menzen. Szkoda, że wyrosła na "filozofii" JKM, która jest w istotnym stopniu nastawiona
  • Odpowiedz
  • 27
@Jah00: Przecież w Konfie nikt nie ma zielonego pojęcia, jak poprawić ten system. Mentzen przyciśnięty o szczegóły programu stwierdza, że to żart. Każdemu, kto próbuje usiąść i jakoś policzyć pomysły Konfederacji, wychodzi ten sam rezultat - to się finansowo nie spina.
Jestem też w 100% przekonany, że Konfederacja, podobnie jak prawicowi politycy którzy nawoływali za Brexitem, nie ma zielonego pojęcia, co zrobić, gdybyśmy już się zdecydowali wyjść z tego "eurokołchozu". Nie
  • Odpowiedz