Wpis z mikrobloga

@Racjonalnie jest ta teoria o homoseksualistach nieświadomych swojej natury - nie cierpią oglądać nic związanego z gejami, ponieważ ich to podnieca, mają "nieczyste myśli" i wydaje im się, że wszyscy ludzie mają tak samo i dlatego trzeba usunąć homoseksualizm żeby "nie kusił do złego". Tyle, że jak ktoś nie czuje pociągu seksualnego do osób tej samej płci to wszelkie gejowskie i lesbijskie sceny nie robią na nim żadnego wrażenia, nie podniecają się,
@whiteglove: ta teoria jest prawdziwa w pewnym procencie, ale znacząco nadużywana do tłumaczenia niechęci do homoseksualizmu. Jeżeli mielibyśmy z niej ekstrapolować, to czy pacyfiści w sekrecie chcą mordować a ich niechęć do patrzenia na przemoc jest tak naprawdę spowodowana ukrywaniem przemocy którą mają w sobie? Rozumiem że to elegancka odpowiedź "nienawidzisz gejów to musisz nim być" na co nawet się nie da odpowiedzieć, bo jeśli ktoś wie lepiej od Ciebie co
@whiteglove:

Jednak tych kryptogejów byłoby za mało, jeśli homoseksualiści stanowią kilka procent społeczeństwa.

Preferencje seksualne nie są zero-jedynkowe - może stąd to wynika? Dałoby się tę hipotezę rozciągnąć dalej.

Jak ktoś myśli o homo, to pojawia się taki "wstręt" - dlaczego? Pewnie sobie wyobraża siebie "w tej roli". Ja akurat nie mam takich myśli - mogę oglądać film z wątkami homo i mnie to nie rusza. Pewnie moja orientacja jest bardzo
@Zdejm_Kapelusz:
Kpł 18:22.24-25.29
22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!
24. Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami.
25. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców.
29. Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego
@Praemislia:

Księga Wyjścia 21

7 Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy.
8 A jeśliby nie spodobała się panu, który dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej.
9 Jeśli zaś przeznaczył ją dla syna, to niech uczyni z nią, jak prawo nakazuje obejść się z córkami.
10 Jeśli zaś weźmie sobie
@Praemislia: Tylko jeden wers. Tymczasem zakaz jedzenia kaszanki jest w tej samej księdze wspominany aż dwukrotnie - i co jest większym grzechem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie wolno wam jeść żadnej krwi – czy to z ptaka, czy z czworonożnego zwierzęcia – w żadnym z miejsc, gdzie mieszkacie. Każda dusza, która spożywa jakąkolwiek krew, dusza ta zostanie zgładzona spośród swego ludu.


Nie wolno wam jeść niczego
@CJzSanAndreas:

Stary Testament mówi wprost o nienawiści do gejów, głosząc iż homoseksualizm jest obrzydliwością, natomiast Chrystus powiedział, że nie przyszedł aby zmieniać prawo, ale po to by je wypełnić.


Dlaczego więc koszerność i obrzezanie nie obowiązują też chrześcijan? Pomijając fakt twojego braku rozróżnienia między nienawiść do grzechu, a nienawiść do grzeszników, Kościół broni się przed zarzutami o barbarzyńskie prawo tym, że dostosowane ono było do realiów starożytnego Izraela i miało prowadzić
@whiteglove: no tobie dwie całujące się osoby homoseksualne nie przeszkadzają. A mi, i z tego co wiem innym ludziom nie tyle przeszkadza co po prostu wywołuje obrzydzenie, na które się nie ma wpływu. Wtedy po prostu odwracam wzrok i idę dalej. Zresztą tak samo robię w przypadku heteroseksualnych par, bo moim zdaniem miejsca publiczne nie są dobre na przesadne okazywanie czułości. Czym jest przesada to trudno stwierdzić, dla niektórych nawet obwarowany
@rybsonk: choć niewolnictwo było w starożytnym świecie powszechne, autorzy Biblii nie popierali go ani nie aprobowali. W Piśmie Świętym widać próby ograniczenia szkód wyrządzonych przez tę wszechobecną, lecz poniżającą ludzką instytucję. Podobnie jak bieda i wojna, niewolnictwo nie miało miejsca w ostatecznym planie Boga. Bożym pragnieniem było, aby nie było ubóstwa (Pwt 15:4) i aby jego lud przemienił swoją broń w narzędzia rolnicze i nigdy więcej nie walczył (Iz 2:4). Jednakże,
@rybsonk: nie, ponieważ w Biblii nigdzie nie znajdziesz pochwały niewolnictwa, ale czyny homoseksualne są wyraźnie potępione. Więc analogia jest błędna.