Wpis z mikrobloga

Jestem świeżo po operacji #zakola w klinice w Turcji. Ciągle działa znieczulenie miejscowe, dlatego też nie jestem w pełni świadomy i ogarniający :D Zdjęcia wrzucę później, jak je obrobię.
Wynik to 4100 graftów/mieszków włosowych na całej głowie. Prawdopodobnie będzie potrzebny drugi zabieg za może 2 lata jak mi się posypie czubek, teraz uzupełnili tym co zostało z przodu :) Spodziewałem się tego, ważne, że przód odpicowany.
Wołam plusujących z poprzedniego wpisu
Macie pytania? Śmiało pytajcie - i tak się nudzę wieczorem, to poodpowiadam :)
Na efekty trzeba niestety poczekać - odrost zaczyna się w 3,4 miesiącu.
#coolstory no i autorski tag #kubasprzeszczepia #logikaniebieskichpaskow
  • 168
@kubas_782:
1. a nie można wziąć włosów od kogoś? Płacisz turasowi z ulicy 2 tys zł za 4 tys graftów by ci dogęścili reszte jego włosami?

2. Te włosy które były dawcami, potem odrastają z tyłu ? iel to trwa?
3. Jakie ceny w pradze za zabieg?
4. Nie lepiej było leciec do jakiejs kliniki poza stambułem ( który jest drogi pewnie jako stolica/metropolia)
5. byłeś tam przez 2 czy 3
@piotr-maszkar: Polecam spróbować Nizoral, albo Selsun (allegro, w polsce jest dostępny Selsun Blue). Zoxin med, etc. Do tego biotyna, Vitapil, powinno pomóc ;)
@lupaczkokosow: dzięki!
@50HerbatGreya:
1. Nie, nie można :) Musiałbyś znaleźć osobę 1:1 pasującą kolorem, grubością żeby nie wyglądać jak idiota ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nie wiem, czy takie włosy nie byłyby odrzucone.
2. Szczerze - nie wiem.
3. Stambuł to
@Formek: Nie, taki sam :) Nawet dla sprawnego oka może być problem zobaczyć że coś było majstrowane w głowie.
@alfred_hitchcock_przedstawia:
1.Mam włosy przeszczepione na całe NW5, ale w okolicach gniazda trochę mniej. Mam zapasu na dodatkowe 2500-3000 graftów na przyszłość. Poza tym w rodzinie nikt bardziej nie łysiał ;) Za 10 lat może będzie dostępne już klonowanie włosów, kto wie :)
2. Maral Clinic, w guglach pierwszy wynik ;)
3.
@Dezywontariusz: Są różne metody - ta druga, o której piszesz to FUT, czyli tzw. strip. Wycinają wtedy pasek skóry z włosami, zszywają a z paska pobierają włosy. FUT jest dobry jak masz przerzedzony donor i nie ma z czego tak wziąć, żeby nie było prześwitów.
Ja miałem metodą FUE - można na 2 sposoby - manualnie lub mechanicznie. Do końca w sumie nie wiadomo, która metoda ekstrakcji lepsza :D Pierwsza dokładniejsza
@kubas_782: 1. Co tak naprawdę pomaga na łysienie? Co zawierają skuteczne specyfiki?
2. Jestem jasnym blondynem, do 25 roku życia miałem małe owłosienie ciała i jasne hery, może wiesz, czemu od kilku lat rosną mi ciemne włosy na głowie/twarzy oraz pojawia się więcej włosów na ciele (brzuch, klatka, ręce)?
1.Mam włosy przeszczepione na całe NW5, ale w okolicach gniazda trochę mniej. Mam zapasu na dodatkowe 2500-3000 graftów na przyszłość.


@kubas_782: o co chodzi z zapasem?, że tyle dawców masz jeszcze? Nie mogli od razu Ci tego też przerzucić, nawet za dopłatą?

czemu od kilku lat rosną mi ciemne włosy na głowie/twarzy oraz pojawia się więcej włosów na ciele (brzuch, klatka, ręce)?
@50HerbatGreya nie robi się ponoć aż tak tyle za jednym razem, za duże obciążenie, ale szczegółów nie znam. Tak, to są grafty z tyłu głowy, których przeszczepienie na przód nie spowoduje widocznego przerzedzenia tylu.
Na drugie pytanie nie umiem odpowiedzieć :) pewnie genetyka :)