Wpis z mikrobloga

Jestem świeżo po operacji #zakola w klinice w Turcji. Ciągle działa znieczulenie miejscowe, dlatego też nie jestem w pełni świadomy i ogarniający :D Zdjęcia wrzucę później, jak je obrobię.
Wynik to 4100 graftów/mieszków włosowych na całej głowie. Prawdopodobnie będzie potrzebny drugi zabieg za może 2 lata jak mi się posypie czubek, teraz uzupełnili tym co zostało z przodu :) Spodziewałem się tego, ważne, że przód odpicowany.
Wołam plusujących z poprzedniego wpisu
Macie pytania? Śmiało pytajcie - i tak się nudzę wieczorem, to poodpowiadam :)
Na efekty trzeba niestety poczekać - odrost zaczyna się w 3,4 miesiącu.
#coolstory no i autorski tag #kubasprzeszczepia #logikaniebieskichpaskow
  • 168
@kubas_782: Obejrzałem na szybko 2 filmiki na YT o tym jak wygląda ten zabieg i moje pytanie jest... dlaczego to jest takie drogie nawet w krajach 3 świata? Sam zabieg naprawdę nie wygląda na skomplikowany.
@rskk: cały myk polega na tym, żeby to dobrze zasadzić i przy okazji nie zniszczyć miejsca, z którego się pobiera włosy. Te włoski muszą być potem dobrze ukierunkowane, linia przemyślana jeśli chodzi o późniejsze dalsze łysienie, etc.To się wydaje proste, ale dzisiaj byłem pełen podziwu dla osób, które mi grzebały we łbie. Ostatnia część trwała prawie 5h. Żmudna, dokładna robota.
@kubas_782: jakieś inne wady ma Praga (nie siedzę w temacie)? używałeś innych metod? np. naturalne zamienniki fina? ja np. mam LLLT i nie wiem jak działa bo nie mam grupy kontrolnej, ale zdaje się że spowolniło bo licznik bije a włos jakoś bardzo się nie sypie
@grzejnik1: Ogólnie nie, ale na miesiąc spokój od aktywności fizycznej, większej ilości alko, trochę odpuścić z seksem no i mechanicznie trzeba uważać na głowę. Poza tym unikać ostrego światła słonecznego.
@affairz: wiesz co, nawet dokładnie nie sprawdziłem - szczerze :) Naturalne zamienniki fina na mnie nie działały ani w dobry, ani w zły sposób - Saw Paletto i te sprawy ;)
@Xune: Bolałby tylko zastrzyki ze znieczuleniem - ogólnie około 20. Sam pobór graftów i zasadzenie czułem tylko tak, że ktoś mi głowy dotykał.
Poza tym mam cholernie ciężką głowę od tych znieczuleń, ale przechodzi ;)
@kone: Jeśli chodzi kto mnie pokierował, to polskie forum - wpisz w google "łysienie forum" to na pewno znajdziesz :)
Jeśli chodzi o kontakt z kliniką - to mailowa ocena, czy się nadaję, potem kupujesz lot i im wysyłasz, a oni już wszystko planują. Odbierają Cię z lotniska, lokują w hotelu, etc. Oczywiście to w przypadku tam, gdzie byłem. Inne kliniki mogą mieć inne procedury. Do mnie należało tylko kupienie wizy
@kubas_782 mam pytanie czy włosy zaczęły Ci nagle wypadać? Brałeś jakieś tabletki, szampony albo coś innego jak tak to jakie i czy pomagały? Przed zabiegiem robiłeś jakieś badania? Slyszalem że dobrze jest zrobić badanie tarczycy bo możliwe że jak z nią coś nie tak to jest nadmierne łysienie ale ile w tym prawdy to nie wiem
ak mi się posypie czubek, teraz uzupełnili tym co zostało z przodu :


@kubas_782: tego nie rozumiem, Czubek uzupełnili tym co było z przodu? Przecież z przodu prawie nic nie ma.