Wpis z mikrobloga

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=6718

dla wszystkich #mirkokoksy którym zbrzydł suchy kurczak i gówniana ryba. Dzięki tej zabawce można zrobić perfekcyjne mięso za każdym razem ponieważ mięso robi się w niskiej temperaturze, w przeciwieństwo do piekarnika medium przekazującym temperaturę jest woda a nie powietrze. I mięso nie osiągnie nigdy wyższej temperatury od temperatury wody. Można robić perfekcyjne steki, burgery i co tylko chcecie. Zdecydowanie umila to życie na diecie, gotuje tak już 3 lata. Zalety są takie, wrzucasz mięso do worka (zamykany worek na mrożonki, jak ktoś ma pakowarkę próżniową to też polecam) następnie do nagrzanej wody i odchodzisz, robi się samo. No i jakość jedzenia jest nieporównywalna.

#gotujzwykopem #sousvide #gotowanie #kuchnia
  • 7
@maniok: no to tu masz prawdziwą kontrole nad temperaturą. A co ci szkodzi przypiec skórkę na turbo gorącej patelni czy grillu? :D

@maitrechocolatier: Próbowałem praktycznie wszystko, najlepsze co mi zapadło w pamięć to boczek, żeberka, łopatka. No i schab SV jest kapitalny. Poza tym to steki i burgery. A z takich niekonwencjonalnych to najlepszy sernik jaki jadłem był SV.