Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu mam aktualizację.
Wczoraj, późny wieczór, godzina około 21 dzwoni telefon. Babcia...
Odbieram już trochę zniechęcony rozmową z nią, ale odbieram.
"Ja już sobie to wszystko przemyślałam i wiesz co?"
Ja już pełen nadziei, że zrozumiała i jednak przyjdzie, a ona dalej, jak automat, przerwę zrobiła tylko na wdech.
"Żebyś ojca nie zapraszał, wujka też, ani chrzestnych, bo tak bez imprezy to szkoda ich czasu, przyjdą i co? Tylko kasę byś chciał"
Mówię, że nie zależy mi na kasie tylko na ich obecności, bo jak nie zaproszę to też będzie źle, że nawet nie dałem znać o ślubie.
"To chociaż zaproś na poczęstunek, ile miejsce w jakimś lokalu kosztuje, 100zł? Ile to tam dla Ciebie?"
Babcia nie rozumie, że z zaproszeniem tych, których ona by chciała wyszłoby mnie prawie 4 tys + a-----l i napoje, nawet jakbym zaprosił ich do domu to catering trzeba zamówić.
"No to rób jak chcesz, ale moja noga tam nie postanie i reszcie d--y nie zawracaj, bo to nie ma sensu, potem wszyscy będą gadać..."

No i chyba babcia oficjalnie się mnie wyrzekła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #slub #truestory

No i wołam wszystkich zainteresowanych
  • 368
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL Daj sobie spokój że ślubem. Wszyscy będą szczęśliwi a i ty za kilka lat mi podziekujesz jak będziesz miał dość starego różowego. rzekłem :)
  • Odpowiedz
@KornixPL: Współczuję sytuacji :( Moja babcia też ze wsi, katoliczka, wychowala mnie praktycznie. Trochę się bałam, co powie gdy się dowie, że mieszkam z niebieskim, ale tylko stwierdziła, że jak jestem szczęśliwa to ona też :)
Wiem, że ci ciężko, ale nie przejmuj się, fajnie, że teściów masz fajnych, pielęgnuj nowa rodzinę, bo babcia chce chyba szantażem wymusić, żeby było na jej.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji, z tym że u mnie chodziło o brak wesela (sam ślub) gdzie postanowiliśmy ograniczyć listę gości do minimum (rodzice, rodzeństwo, chrzestni i babcie)... ostatecznie o tym czy babcia będzie na 100% dowiedziałem się w dniu ślubu.

Jestem pewny że ostatecznie u Ciebie też wszystko się ułoży, mimo nerwów na tym etapie
  • Odpowiedz
@KornixPL: Sorry, ale mnie w-----a takie cebulactwo. Ludzie robią wesela, wydają kupę hajsu, napracują się przy tym, na niejednym takim weselu zapychałeś pewnie mordę i było fajnie. Teraz sam pan oszczędny będzie się żenić to zaprosi rodzinę na herbatę i herbatniki albo i wcale. To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, tylko z wzajemnością. Jak bym np. takiej cebuli na swój ślub nie zaprosił. Bo co u mnie np. 200
  • Odpowiedz
@KornixPL współczuję babci,ja też mam cywilny ale babcie nigdy nie robiły problemu z tego,dziadek nie dożył tej chwili drugi nie żyje od lat,pewnie też by chciały kościelny i wgl ale zrozumiały to,przyszły i swietnie się bawiły,imprezę dla rodziny i najbliższych znajomych zrobiliśmy w lokalu,wyszło coś ok 3kzl,tylko że to było w 2008r,życzę powodzenia i nie ma się co przejmować,róbcie tak jak wam pasuje i nie patrzcie się na innych
  • Odpowiedz
@KornixPL: Sam wykaż zrozumienie, może wtedy lepiej zrozumiesz swoją babcię.

Ludzie na starość boją się... śmierci. To naturalne.

Dla nich pojednanie z Bogiem to priorytet najwyższej wagi. Uważają, że skoro całe życie grzeszyli, to może przed śmiercią chociaż wyproszą bram
  • Odpowiedz
@KornixPL: Najbliższa rodzina i obiad w restauracji to takie przyzwoite minimum. Moi znajomi wydają na urodziny dziecka 1200zł a ty się 4k na slub boisz? :) I tak ci się zwróci z prezentów. Nie bądź żydek, kasa to nie wszystko a starsi ludzie dużo wiedzą o zasadach i stosunkach społecznych czy ci się to podoba czy nie...
  • Odpowiedz
@KornixPL Co za babcia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mireczku, jak jesteś z Poznania to mogę przyjść na ślub, nie będę chciała poczęstunku, kwiatka dam, a babcia niech spada, skoro Cię nie wspiera. Ja Cię wesprę :3
  • Odpowiedz
@KornixPL: to żeby wszyscy byli happy to nie masz nawet 5k odłożone na salę, poczęstunek i a-----l, które i tak ci się zwróci z kopert? Czasem trzeba pójść na kompromis. Rodzinę ma się jedną.
  • Odpowiedz
  • 0
@ssjfrytek ale popatrz też, że jest na to miesiąc, wątpię, że zebraliby się, żeby włożyć do koperty tyle kasy.

@ediz4 my tego chcemy, babcia to by wszystkich świętych chciała
  • Odpowiedz