Wpis z mikrobloga

Nic mnie bardziej nie #!$%@? jak Janusze i Grażyny narzekające na dzisiejsze czasy pod zdjęciami na grupie na Facebooku, gdzie ludzie wrzucają stare zdjęcia ze swojego miasta.

Wszystko im teraz nie pasuje, kiedyś było lepiej. Wrzuciła kobita jakieś zdjęcie w centrum miasta sprzed 40 lat (zwykła ulica i kamienice), a dziś naprawdę rozwinięte centrum i już komentarze typu: "Pamiętam, jak spacerowałam tą ulicą w 76 roku. Niedziela zawsze w domu rosół i spacer po rosole rodziną, teraz inne czasy".

Dziwne, nic innego #!$%@? nie było to #!$%@?ła rosół i szli, bo nie mieli nic do roboty i nie było żadnych alternatyw.

Nienawidzę tego idealizowania przeszłości, szczególnie w Polsce przeszłości niesamowicie szarej, biednej i smutnej.

Dziś takie coś na przykład. Zdjęcie #!$%@? śniegu też jest powodem do narzekania.

Ja sobie nie przypominam, żebym tyle śniegu nie widział ostatnio. W tym roku nawet, #!$%@?, na Wielkanoc był śnieg taki jak na zdjęciu!

#zalesie #oswiadczenie #polak #janusze #grazynacore
Pobierz e.....t - Nic mnie bardziej nie #!$%@? jak Janusze i Grażyny narzekające na dzisiejsz...
źródło: comment_JbgKmzyr83M1eJVZT2tUL8FS6Wl8sX8W.jpg
  • 42
Ja sobie nie przypominam, żebym tyle śniegu nie widział ostatnio. W tym roku nawet, #!$%@?, na Wielkanoc był śnieg taki jak na zdjęciu!


@eMJot:
tak, tylko ten śnieg jest przez kilka dni, a potem robi się z niego gówno
a jeszcze z 10 lat temu śnieg jak nasypał to był praktycznie całą zimę
@eMJot: Ludzie mówią, że nie ma zimy, no bo w któymś tam roki i którymś była. Temperatura średnia nie zwiększyła się o 10 stopni, maks to 1 stopień i kiedyś też było wiele zim bez śniegu.

Mnie też irytuje gadanina, że kiedyś to były czasy i teraz nie ma czasów, ale wiesz... akurat za górą śniegu w Wigilię to i ja tęsknię. Ja za dzieciaka wracałam ze szkoły w Mikołajki cała
Dziwne, nic innego #!$%@? nie było to #!$%@?ła rosół i szli, bo nie mieli nic do roboty i nie było żadnych alternatyw.


@eMJot: I wlasnie dlatego dobrze wspominają tamten okres. Dzięki temu spędzali czas ze soba, a nie na wykopie albo facebooku, aż tak cięzko to zrozumieć:?