Wpis z mikrobloga

Nic mnie bardziej nie #!$%@? jak Janusze i Grażyny narzekające na dzisiejsze czasy pod zdjęciami na grupie na Facebooku, gdzie ludzie wrzucają stare zdjęcia ze swojego miasta.

Wszystko im teraz nie pasuje, kiedyś było lepiej. Wrzuciła kobita jakieś zdjęcie w centrum miasta sprzed 40 lat (zwykła ulica i kamienice), a dziś naprawdę rozwinięte centrum i już komentarze typu: "Pamiętam, jak spacerowałam tą ulicą w 76 roku. Niedziela zawsze w domu rosół i spacer po rosole rodziną, teraz inne czasy".

Dziwne, nic innego #!$%@? nie było to #!$%@?ła rosół i szli, bo nie mieli nic do roboty i nie było żadnych alternatyw.

Nienawidzę tego idealizowania przeszłości, szczególnie w Polsce przeszłości niesamowicie szarej, biednej i smutnej.

Dziś takie coś na przykład. Zdjęcie #!$%@? śniegu też jest powodem do narzekania.

Ja sobie nie przypominam, żebym tyle śniegu nie widział ostatnio. W tym roku nawet, #!$%@?, na Wielkanoc był śnieg taki jak na zdjęciu!

#zalesie #oswiadczenie #polak #janusze #grazynacore
e.....t - Nic mnie bardziej nie #!$%@? jak Janusze i Grażyny narzekające na dzisiejsz...

źródło: comment_JbgKmzyr83M1eJVZT2tUL8FS6Wl8sX8W.jpg

Pobierz
  • 42
@eMJot: @RafalLygrys: @dlagr4czy: @khurghan: @m1chau: pewnie, że kiedyś było lepiej! Wysłałbyś 10-12 letnie dziecko na całą noc na miasto? A kiedyś pół mojego osiedla robiło jak mięso mieli dowieźć :) Ile to ciekawych znajomości można było w kolejkach nawiązać, zawsze ktoś miał flaszkę albo bimberek... A teraz jakbyś dał publicznie 10 latkowi pociągnąć z butelki wódki to zaraz na miejscu byłaby policja, służby specjalne, wojsko i 30
@eMJot Jezu ja tak samo nienawidzę takiego #!$%@?. Na szczęście powstała ta pasta xD

My, urodzeni w przeszłości, z nostalgią wspominamy tamten czas. Nikt nie narzekał.

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord
@eMJot: Mnie też irytuje gadanina, że kiedyś to były czasy i teraz nie ma czasów, ale wiesz... akurat za górą śniegu w Wigilię to i ja tęsknię. Ja za dzieciaka wracałam ze szkoły w Mikołajki cała w śniegu. Dosłownie cały grudzień spędzałam na górce albo na lodowisku. W Wigilię pruszył śnieg, ulice były białe i to miało swój klimat. Chciałabym, żeby w tym roku był śnieg na święta, a nie jestem