Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #niebieskipasek #psychologia ?

Mirki i Mirabelki ( ͡° ʖ̯ ͡°) chcę poznać Waszą opinię, bo martwię się i niepokoje, a zarazem denerwuje. Mój niebieski, lvl 21 nie umie wyjść gdzieś, aby nie pić chociażby piwa. W domu, w samotności rownież pije, nie do nieprzytomności, ale chociażby to piwo dziennie. Uważa, że to normalne i nie mam prawa nic mówić. Prosiłam go, aby w takim razie wyszedł gdzieś i nie pił nic procentowego, na co on zaśmiał mi się w twarz i powidział, że to jego życie i nie mam prawa mu dyktować warunków. Powinnam się martwić i próbować do niego dotrzeć czy to ja przesadzam i mam odpuścić?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 124
@Jaraz dotyczy to każdego uzależnienia. Byłem uzależniony kilka lat od wowa (taka gra) i też przez długi długi czas wmawialem sobie ze wcale a wcale nie jestem uzależniony i se pyrkam dla przyjemności i mogę przestać w każdej chwili xD

Wcale, tylko moje życie szybko zmieniło się w praca - wow - spanie i dosłownie nic innego. Straciłem prawie wszystkich znajomych, z normika stałem się piwniczakiem, zero ruchu, kobiet, niezdrowe żarcie, 2l
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciekawie tam w domu masz. Alkoholik to nie tylko zul spod sklepu. Oczywiscie ze kazdy nalog jest zly ale z alkoholizmem i narkotykami slyszy sie te najgorsze historie. Zaproponuj mu wyjazd gdzies na tydzien z nim bez alko jesli sie zgodzi i wywiaze z umowy wtedy pewnie zdrowy. Jesli nie znaczy ze psychicznie w tym siedzi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Już nawet pomijając to, że to jest początkowe stadium alkoholizmu (bo jest, nie musi to być niebezpieczne, ale jest bardzo duża szansa że będzie, tak dla niego jak i dla Ciebie) to jest to po prostu...obrzydliwe. Kojarzy mi się z takim januszostwem, że jak to wieczór bez hehe piwka, plus meczyk czy tam serialik. I stajesz się rozlazły, a rytuału rzucić nie da się od tak. Słabo, a twój niebieski
@kamila-rodowicz @Mellross @mchmjszk @kszaku ja bym nie przesadzał z tym alkoholizmem, czy osoba która dziennie pije 3 kawy jest uzależniona? A litr coli? A 3 herbaty? W czym te jedno piwo jest gorsze od podwójnej mocnej kawy?


W tym, że jest to alkohol. Po kilku kawach najwyżej będziesz miał jej dość, po kilku piwach będziesz pijany i będziesz robił głupie rzeczy.

I tak - można się uzależnić psychicznie od wielu rzeczy, sam