Wpis z mikrobloga

Ile można przeżyć bez jedzenia? Tydzień, dwa? Przecież połowa z tego #protest powinna juz wykitowac. Jak pielęgniarki strajkowały, to na noszach je półprzytomne wynosili, a tutaj w kulki sobie lecą. Niech oni nie ośmielają sie tego głodówką nazywać
  • 211
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problemem jest to, że często jesteś na oddziale jeden na ponad 20-30 pacjentów i ponosisz za nich odpowiedzialność. A jak Ci się zatrzymuje pacjent, to nie ma go czym ratować, bo nie ma leków, nie ma sprzętu, nie ma nawet ludzi do resuscytacji


@MetroStation: I tej sytuacji realizacja postulatów rezydentów nie zmieni.

Kto jest zdeterminowany na emigrację - tego skromne podwyżki nie zatrzymają. Ktoś taki dalej będzie wolał pracować na
  • Odpowiedz
Bo pieniądze są potrzebne na leczenie przede wszystkim.


@MetroStation: Skoro tak, to niech wyłączą z postulatów podwyżki. Niech wyższe nakłady idą PRZEDE WSZYSTKIM na leczenie i nowy sprzęt, a nie do kieszeni tych, którzy i tak zostaliby w kraju.
  • Odpowiedz
@vegeciak: Tylko zauważ, że duża część ludzi wyjeżdża żeby pracować w ludzkich warunkach. Czyli bez nadgodzin, bez biurokracji, z pełnym zespołem na oddziale. A większa kasa za granicą jest tylko dodatkiem.

Btw nie jestem lekarzem.
  • Odpowiedz
@MetroStation: Nie zrozumiałeś mojej tezy.

IMHO ten, kto ma wyjechać, ten i tak wyjedzie. Ten kto ma zostać, i tak zostanie. Niezależnie od tego, czy w tej chwili rezydencji zarabiają 3 czy 6 tysięcy - w dalszym ciągu na zachodzie będzie "lepiej", "godniej", "bez biurokracji", "bez nadgodzin".
  • Odpowiedz
@vegeciak
Glownia motywacja ludzi do wyjazdu jest brak możliwości zalozenia rodziny, szczególnie jesli jest to para dwóch lekarzy. Za 2k nie da sie, za 4 już prędzej.
Bariera jezykowa nie jest duza, szczegolnie ze sa to osoby przyzwyczajone do ciezkiej pracy.
Płatne studia medyczne nie zdadzą egzaminu, poniewaz wtedy pracując za granica mozna to spłacić w ciagu roku. Dodatkowo jak wiesz Polacy sa przekorni wiec efekt byłby odwrotny od zamierzonego.
Emigracja
  • Odpowiedz
@bizn: a co boli cię to że ktoś ma 30 lat i chce zarabiać więcej niż 1500 na rękę?

Pogadamy za 5-10 lat jak będziesz chciał się dostać do specjalisty. A oni już będą za granicą.
  • Odpowiedz
nikt tak nie uważa ale to nie oznacza, że pieniądze nie są potrzebne. Co robi Radziwił? Dlaczego nie wychodzi z reformą NFZu?


@banan_termoaktywny: nie wiem dlaczego z nią nie wychodzi, ale na pewno przed dużą reforma finansowania nie powinno się dosypywać w niewydolny system góry pieniędzy.
  • Odpowiedz
Eh to lewackie gównogadanie...


@banan_termoaktywny: jestem lewakiem, bo uważam, że protest jest organizowany głównie przez rezydentów, którzy domagają się podwyżek ? xD

Zastanawiam się czasami jakim sposobem ludzie są w stanie zarobić pieniądze, kupić komputer, podłączyć go do internetu i pisać komentarze na wykop pe el, mając takie grzęzawisko w mózgu xD
  • Odpowiedz
@banan_termoaktywny: wypopki liczą że strajk głodowy lekarzy = wszyscy lekarze w Polsce przestają jeść z dnia na dzień.
Wkurzeni chorzy szturmują puste gabinety a w rejestracji można tylko usłyszeć "Pan Doktur Megele jest na strajku, nie mogę Pani zarejestrować".
Po kilku dniach pierwsze odmlenia z wycieńczenia, TVP info rozwala oszustów swoim paskiem "ośmiorniczki z kawiorem jako cheat meal rezydenckich śmieci".
Fala zgonów w ośrodkach strajku przetacza się przez cały kraj.
  • Odpowiedz
@bizn: reguła trójek
1. Człowiek może przeżyć 3 minuty bez powietrza.
2. Człowiek może przeżyć 3 godziny bez schronienia.
3. Człowiek może przeżyć 3 dni bez wody.
4. Człowiek może przeżyć 3 tygodnie bez jedzenia.
  • Odpowiedz
@banan_termoaktywny: 1. Napisałeś, że więcej kasy, to szpital może zatrudnić więcej lekarzy. Czy rynek pracy lekarzy naprawdę wygląda tak, że są jacyś bezrobotni lekarze dostępni na rynku? 2. Moim zdaniem skończy się po prostu na tym, że zabiegi będą wyżej wyceniane i wcale nie będzie ich więcej. To jest Polska, każdy ciągnie w swoją stronę.
  • Odpowiedz
Ile można przeżyć bez jedzenia? Tydzień, dwa? Przecież połowa z tego #protest powinna juz wykitowac.


@bizn: Widac, że nie masz bladego pojecia o głodówkach.99% z nich polega na nieprzyjmowaniu stałych pokarmów, ale picie odżywczych płynów jest wskazane. Czyli oni piją rózne soki w rodzaju Kubusia itp. czym dostarczają kalorie.
I tak jest od dawna. Bywaja dużo rzadziej głodówki na twardo gdzie piją tylko wodę.
W ten
  • Odpowiedz
jestem lewakiem, bo uważam, że protest jest organizowany głównie przez rezydentów, którzy domagają się podwyżek ? xD


@qwerty0092: jeżeli nie mieści ci się w głowie, że ktoś potrafi prowadzić dochodową działalność gospodarczą opartą na własnej wiedzy i doświadczeniu i uważasz, że tylko dlatego, że ktoś może kiedyśtam zarabiać dużo więc najlepiej żeby od początku swojej kariery zarabiał ochłapy nieadekwatne do wiedzy, odpowiedzialności, ryzyka i warunków pracy to tak - jesteś
  • Odpowiedz
jesteś lewakiem, a co gorsza tfu socjalistą.


@banan_termoaktywny: Podałem swoje spostrzeżenia - protest jest organizowany przez rezydentów, którzy domagają się podwyżek ich płac.
Teraz załącz zwoje mózgowe i powiedz mi w jaki sposób wyciągnąłeś wnioski, że w moim przekonaniu nie powinni oni zarabiać więcej co świadczy o tym, że jestem "lewakiem" ? Sorry, ale czytając Twoje posty, czuć ostrego kuca na kilometr xD Czekam jeszcze na hasło " a Twój
  • Odpowiedz