Wpis z mikrobloga

@bizn: @bocznica: @xetrov: @mikw:
kiedy wy poświęcacie swój urlop żeby ze starym odnowić boazerie i położyć nowy gumolit żeby stara mogła się pochwalić przed Grażyną spod 4, oni poświęcają swój urlop żeby podnieść nakłady na CAŁĄ służbę zdrowia do 6,8% PKB więc na waszym miejscu miałbym do nich choć trochę więcej szacunku.
Jak można kpić z ludzi którzy protestują by poprawić jakość życia całego społeczeństwa?
@xetrov: możesz przyklaskiwać, możesz nie przyklaskiwać - wszyscy i tak mają to w dupie, tak jak moje zdanie na temat pińćet plus. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym szczerze mówiąc nie rozumiem, jak można tego NIE popierać - przecież sam nie wiesz kiedy może Ci przydać pomoc medyczna, a obecny poziom chyba nie jest satysfakcjonujący. A wtedy na pewno wolałbyś, żeby ratował Cię stosunkowo zadowolony z życia
@banan_termoaktywny: tak jakby (drugie już) podniesienie VATu o 1pp, likwidacja kwoty wolnej od podatku, 500- czy inne bzdury mi się podobały.

Po prostu nie mam złudzeń, ta kolejna podwyżka zostanie zwyczajnie przejedzona częściowo na podwyżki (to akurat mniejszy problem, niech sobie zarabiają więcej, chociaż pytanie dlaczego akurat ja mam za to płacić no ale tak działa ten cudowny system więc niech będzie że to jest ok, to i tak niewielka kwota)
@bocznica: weź nie żartuj. Ja rozumiem, że zarabiasz 1,5k w jakimś Januszexie ale uwierz mi, że 3k-4k dla wykształconego człowieka, znającego języki, po 6 latach studiów, rocznej praktyce i zdanym egzaminie potwierdzającym umiejętności to nie jest jakaś niewyobrażalna kwota. No ale żeby to wiedzieć trzeba funkcjonować na rynku pracy zamiast siedzieć pod kamieniem i przerzucać worki na magazynie. Już pomijam, że wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego to tylko kropla w morzu
kiedy wy poświęcacie swój urlop żeby ze starym odnowić boazerie i położyć nowy gumolit żeby stara mogła się pochwalić przed Grażyną spod 4

Ja rozumiem, że zarabiasz 1,5k w jakimś Januszexie

No ale żeby to wiedzieć trzeba funkcjonować na rynku pracy zamiast siedzieć pod kamieniem i przerzucać worki na magazynie.


@banan_termoaktywny: takich buców jak Ty powinni chować pod kamieniami i nie pokazywać ich publicznie bo tylko robicie negatywny marketing tej kampanii.
@xetrov: no okej, rozumiem frustrację, bo też chodzę prywatnie do lekarzy od lat i jeśli hajsy masz odłożone i stać Cię na prywatne leczenie to faktycznie Ci się to wszystko nie opłaca. Ale są jeszcze sytuacje losowe, które mogą sprawić, że jednak z państwowej opieki medycznej będziesz musiał skorzystać i od samopoczucia państwowego lekarza może zależeć Twoje życie lub zdrowie - ewentualnie Twoich bliskich i przyjaciół.

Jasne, że to jest #!$%@?
Ale są jeszcze sytuacje losowe, które mogą sprawić, że jednak z państwowej opieki medycznej będziesz musiał skorzystać i od samopoczucia państwowego lekarza może zależeć Twoje życie lub zdrowie - ewentualnie Twoich bliskich i przyjaciół.


@Heheszkara: dużo bardziej na to wpływ będą miały moje prywatne pieniądze zapłacone mu dodatkowo (czy to nawet wprost jako łapówka czy prywatna wizyta) niż dość iluzoryczna wizja poprawienia wszystkiego.

a pozostawienie takiego stanu rzeczy chyba też nie
@mikw: jeżeli ktoś się nie dostał na rezydenturę to znaczy, że jego wynik LEK był niższy od konkurentów. Nie rozumiem sensu tego pytania. Jeżeli te osoby (nierezydenci) pracują w publicznej służbie zdrowia to ten protest walczy także o wzrost ich wynagrodzeń.

@bocznica: nie możesz się obrażać o fakty, które są takie, że zapchałeś sobie głowę jakimiś bzdurami o miliardach dla rezydentów i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych. 6,8%
@bocznica: jak możesz obrażać się, że nazywam cię ignorantem by dosłownie 5 minut później potwierdzić wszystkie epitety którymi cię określiłem XDD
Podwyżkami dla siebie nie zmniejsza kolejek ale zrobią to zwiększeniem budżetu na SZ. Więcej kasy > szpital może zatrudnić więcej lekarzy (nie tylko rezydentów!) > mniejsze kolejki, większą konkurencja, lepsza jakość.
@banan_termoaktywny: Są takimi samymi lekarzami, skończyli te same studia, a może się okazać że część z nich będzie dylać kilka lat na wolontariacie. Pytałem, czy lekarze rezydenci odnieśli się jakimś postulatem o poprawę tej kwestii, bo wydaje mi się dość istotna.
@banan_termoaktywny:

być ignorantem, zarabiać 1,5k i być nikim żeby uważać, że 2-3k netto dla lekarza to wystarczająco.


Chyba nikt tak nie uważa i chyba żaden lekarz, który na loterii życia nie wygrał dodatkowego chromosomu, tyle nie zarabia. Bądźmy poważni. Oczywiście, lekarzy jest mało i trzeba ich lepiej opłacać, żeby nie uciekali za granicę, bo na tym tracimy wszyscy, ale taką propagandę o nędzarzach w kitlach też można o kant dupy rozbić.
Jak można kpić z ludzi którzy protestują by poprawić jakość życia całego społeczeństwa?


@banan_termoaktywny: Chyba własnych kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nigga, please, oni kilka lat się przekulają w "biedzie", by potem pracować w pięciu miejscach na raz za dobre pieniądze. Niech może zaczną od zmienienia podejścia do pacjentów, to bym rozważył ich poparcie, a nie - z funduszu prawdziwy człowiek #!$%@?, prywatnie do rany przyłóż... Chlip