Wpis z mikrobloga

@bizn: @bocznica: @xetrov: @mikw:

kiedy wy poświęcacie swój urlop żeby ze starym odnowić boazerie i położyć nowy gumolit żeby stara mogła się pochwalić przed Grażyną spod 4, oni poświęcają swój urlop żeby podnieść nakłady na CAŁĄ służbę zdrowia do 6,8% PKB więc na waszym miejscu miałbym do nich choć trochę więcej szacunku.
Jak można kpić z ludzi którzy protestują by poprawić jakość życia całego społeczeństwa?

A może jest
@bizn: Oni głodują w przerwach między posiłkami raczej, a ile wytrzymać można to różnie, oglądałem kiedyś film o gościu co stwierdził, że popełni samobójstwo głodowe, wytrzymał około 70 dni o ile dobrze pamiętam.
kiedy wy poświęcacie swój urlop żeby ze starym odnowić boazerie i położyć nowy gumolit żeby stara mogła się pochwalić przed Grażyną spod 4, oni poświęcają swój urlop żeby podnieść nakłady na CAŁĄ służbę zdrowia do 6,8% PKB więc na waszym miejscu miałbym do nich choć trochę więcej szacunku.

Jak można kpić z ludzi którzy protestują by poprawić jakość życia całego społeczeństwa?


@banan_termoaktywny: Gospodarka centralnie sterowana, tak bardzo poprawa jakości życia całego
@goparys: Wybacz, ale w przeciwieństwie do rezydentów nie mam całego dnia na wylegiwanie się na leżance z drogim telefonem w dłoni i przeglądanie Wykopu. Miałem chwilę do południa, teraz skończyłem pracę, zaraz zabieram się za robienie kolacji. Jak nie odpiszę dzisiaj przypomnij się jutro.
choćby przestać marnować hajs na patologie w postaci 500+, a przełożyć te fundusze na służbę zdrowia


@Rizi3N: pisałem wyżej, też bym to wolał bo przynajmniej byłaby (marna bo marna, ale zawsze większa niż przy 500-) szansa że te pieniądze faktycznie do czegoś się przydadzą. Niestety rządzą nami socjaliści a oni jedyne co zrobią to dołożą kolejny podatek na swoje obietnice, w międzyczasie jeszcze wymyślą kolejne 500- czy czym tam będą chcieli
Faktycznie, lepiej żeby nam lekarzy wyjechali i żeby się służba zdrowia #!$%@?ła.


Kto tego chce? z drugiej strony, jak mielibyśmy ich zatrzymywać? Siłowo? Paszporty z powrotem na komendzie? W sumie idziemy w kierunku PRL 2.0, więc kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co te korwinisty szalone xD


@hehenuanek: a nie wiem co oni w tym temacie, jakoś nie spotkałem się z ich opinią na ten temat. Masz
Kto tego chce? z drugiej strony, jak mielibyśmy ich zatrzymywać? Siłowo? Paszporty z powrotem na komendzie?


@xetrov: Dając normalne pensje. Jak to w kapitalizmie, albo dajesz pensje konkurencyjne wobec tego, co oferują inni gracze albo nie masz pracowników.
Dając normalne pensje.


@hehenuanek: obawiam się że w grę wchodzi jeszcze to jak sam system działa, czyli te wszystkie problemy z biurokracją, wycenami, sprzętem, itd.

Czekaj, to ty jestes tym analfabetycznym gimbusem, który nie łapał przelicznika brutto-netto?


@hehenuanek: no tak, nie wiem czy już sprawdziłeś sobie jak się liczy brutto-netto, ale skoro tak się określasz to zakładam że nie. To nic wybitnie strasznego, nie musisz uciekać z wstydu.
1. Niska inteligencja.

2. Niska świadomość społeczna.

3. Brak umiejętności myślenia o długofalowych skutkach.

4. Podatność na rządową propagandę.

5. Brak zaangażowania (nawet biernego) w życie społeczne (pośrednio powiązane z pktem 2).

6. Brak edukacji.

7. Brak zaufania do nauki (rosnące grupy wierzące w jakieś chemtrails, płaskie Ziemie, spiski farmaceutyczne).

8. Rosnąca fala zwolenników socjalizmu (tzw. sprawiedliwości społecznej) - te konowały strajkujom, a jo som bym chcioł tyle zarabiać

9. Brak umiejętności
Podwyzka dla rezydentow poprawi rowniez sytuację, poniewaz raz ze wiecej lekarzy zostanie w Polsce a dwa że beda mieli wiecej czasu na dokształcanie się oraz beda popełnili mniej błędów wynikajacych ze zmęczenia.


@goparys: Osłabiacie mnie. Dlaczego niby mają mieć więcej czasu na dokształcanie? Nadal będą pracować w wielu miejscach na raz. Lekarze nie robią tego, bo ciężko im przeżyć, a dlatego, że chcą jak najwięcej zarobić, co złe w sobie nie
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ta cała tyrada jest o niczym, jakbym słyszał panią premier. Zero rzeczowych argumentów tylko "gówniarze, nic nie wiecie o życiu". Jeżeli nie masz żadnej wiedzy i nie wiesz nic o otaczającym cię świecie a jedynym twoim argumentem jest wiek albo staż pracy to nie udzielaj się w tak ważnych społecznie tematach. 6,8% z dupy wyjęte? To absolutne minimum określone przez WHO. Obecnie mamy 4,7%, limity na zabiegi, ograniczona refundację, lekarzy
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
Dziadku ja nawet nie jestem lekarzem xD. Jedyne co mnie łączy z służba zdrowia to że okazjonalnie jestem ich pacjentem. Ty już sobie w główce ulozyles jakaś historyjkę pod tezę. Idealnie pasujesz do profilu który opisałem w moim poście - idealnie. Nawet jeśli jesteś płatnym trollem PiSu, co sugerowałby twój sposób pisania, to zbyt lotny nie jesteś.
@bizn: zgadzam się. Czemu nie mogą tego nazywać jednoznacznie protestem? Nie obchodzi mnie, że to symboliczna głodówka. Brzmi jakby celowo chcieli dodać dramaturgii do całej akcji.
@goparys: kolego, kolega @vegeciak to bananowy student z prawa któremu się bardzo marzy, żeby jego prawniczy koledzy też poszli razem głodować, tylko nie bardzo mają ku temu podstaw i strasznie go z tego powodu boli dupa. Silne przeciwwskazania do jakiegokolwiek dialogu. ;)

Natomiast jego hobby które uskutecznia w wolnym czasie to przeglądanie zdjęć z newsów o proteście rezydentów i wklejanie na wykop screenów na których któryś z lekarzy/studentów trzyma telefon komórkowy
@banan_termoaktywny: @Flypho:
Podniesienie składki zdrowotnej do 6,8% ma być dla was lekarstwem?
Składka zdrowotna musiałby wzrosnąć z 9 do prawie 14% a samo opodatkowanie pensji brutto brutto o prawie 10%.
Przy tak olbrzymim niedoborze kadrowym istnieje olbrzymie ryzyko że nie będzie jak sensownie wydać tych pieniędzy. Nie pójdą na leczenie a na fanaberie i podkupywanie lekarzy, którzy zrezygnują z dyżurów bo bodziec finansowy przestanie działać.
Żeby zwiększyć tak drastycznie na
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Podniesienie składki zdrowotnej do 6,8% ma być dla was lekarstwem

bosz... nie chodzi o podniesienie składki tylko budżetu służby zdrowia.

Składka zdrowotna musiałby wzrosnąć z 9 do prawie 14%

bo? To nie ma innych źródeł finansowania tylko podatki? A np. dochody spółek skarbu państwa? Wystarczy nie kraść.

Realizacja postulatów płacowych zawodów medycznych to 388 mld zł

oczywiście masz jakiekolwiek źródło popierające twoje bajki i majaczenia. Uwielbiam takie z dupy
@banan_termoaktywny: 6,8% to chodziło o wydatki na poziomie 6,8% a nie o składkę. Trudno sie domyślić że błąd z rozpędu? Zwłaszcza w kontekście całej wypowiedzi?
388 mld zł to szacowany koszt wprowadzenia ustawy przygotowanej przez Porozumienie Zawodów Medycznych.

Powiedziała też, że w pierwszych trzech latach skutki realizacji obywatelskiego projektu sięgnęłyby 41 mld zł, a w ciągu 10 lat - ponad 388 mld zł.

To są wyliczenia ministerstwa. Lekarze swoich żadnych nie
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Jak ty chcesz cokolwiek budować jak nie umiesz rozmawiać i jesteś głuchy na argumenty

Argumenty? Twoje argumenty to: rezydenci za dużo chcą, rezydentom się nie należy, to źle, że rezydenci protestują, nie ma sensu pakować pieniądze w służbę zdrowia, znowu rezydenci mają zbyt wielkie wymagania itd. itp.
To nie są żadne argumenty.

"Nic takiego nie napisałem choć pamięć już nie taka( ͡º ͜ʖ͡º)"

Gówniarzeria co
Pracujecie od roku i zarabiacie w podstawowej pensji więcej niż większość ludzi w kraju? Zdajesz sobie sprawę dziecko jaka jest mediana zarobków? Jaka są zarobki w mikroprzedsiębiorstwach? I wy po kilku tygodniach pracy #!$%@? ludziom z 30 letnim stażem pracy, macie głodowe pensje?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Na swoim okresie próbnym miałem więcej niż rezydent na ostatnim roku specjalizacji.

BO #!$%@? TO JEST TAK, ŻE MINIMALNA TO ZARABIAJĄ ROBOLE I #!$%@? NIEUKI PO JAKIEJŚ
@hehenuanek: Miałeś 5500 ponad na próbnym to się ciesz. Widać masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie chodzi o to aby rezydent zarabiał grosze. A o to, żeby potrafił się komunikować i nie pieprzył o głodowych pensjach. Daleko im do głodowych w porównaniu do ludzi którymi tak gardzisz.

BO #!$%@? TO JEST TAK, ŻE MINIMALNA TO ZARABIAJĄ ROBOLE I #!$%@? NIEUKI PO JAKIEJŚ POLITECHNICE PCIMSKIEJ I AKADEMII PEDAGOGICZNEJ W DUPIE I
Miałeś 5500 ponad na próbnym to się ciesz.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Miałem mniej, ale przebicie 4000 brutto mając jakieś sensowne studia nie jest trudna.

I ten sam rodzaj pogardy widać u ciebie.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Inaczej:

- kogoś, kto się uczy i coś umie szanuję (niezależnie, czy to cieśla czy profesor),
- kogoś, kto się nie uczył, nie uczy i jeszcze ma #!$%@? pretensje do "wykształciuchów" że śmią się domagać NORMALNYCH pensji (choćby na
@banan_termoaktywny:
Serio nie widzisz argumentów w tym co napisałem?
Poważnie? Weź przeczytaj to co napisałem wyżej. Na spokojnie bez emocji. I postaraj się zrozumieć co się do ciebie pisze. Tych żądań nikt rozumny nie może traktować poważnie i wymieniłem tobie co najmniej kilka powodów dlaczego. I jakbyś postarł się wsłuchać co się mówi do ciebie to byś tez zrozumiał dlaczego nazwałem ten protest dziecinadą.

Jedyny argument ze co słychać ze strony