Wpis z mikrobloga

Polska jest krajem pracoholików.
Lubimy pracować i pomimo tego, że większość ludzi nie podzieli mojego zdania to większość z nas:
- 2 tygodnie na urlopie są spoko, ale aż nas samych ciśnie do roboty
- w domu sami znajdujemy sobie zajęcia, żeby coś robić (remonty itp)
- w jakim kraju bym nie był, to polacy zawsze tam zapierdzielają za dwóch
- nawet siedząc w pracy i mając wolniejszy dzień sami sobie szukamy roboty
I co najważniejsze


#przemyslenia #pracbaza #oswiadczenie #dziendobry
  • 88
@DannyMurillo:
To jest bardzo dobre. Firmom się to opłaca.

@sh2dov:
Nie zakładam, że jesteśmy na pierwszym miejscu.

@DannyMurillo:
Nie chodzi o to, że "trzeba", ale my po prostu tak mamy, że wolimy coś robić, niż siedzieć na dupie.

@patrzpan:
A tu przytoczę Ci historię z mojego życia. Swojego czasu pracowałem za granicą. Montaż pewnego rodzaju maszyn.
Było to w Belgi. Zakład konkretny się budował i w projekcie było
To jest bardzo dobre. Firmom się to opłaca.


@Muraku: Firmom tak, ale inni pracownicy są #!$%@? bo mają do wykonania więcej za te samą kasę. Dobre? Nie jest dobre.

Nie chodzi o to, że "trzeba", ale my po prostu tak mamy, że wolimy coś robić, niż siedzieć na dupie.


Robić, dawać się #!$%@?ć Januszowi, nie walczyć o swoje i #!$%@?ć. Owszem, my, Polacy tak mamy. To jest prawda.
@Muraku: przykro mi to mówić, ale zwykle prości ludzie tak mają, mam kontakty z takimi na codzien, on wyznaje zasadę że lepiej #!$%@?ć, bo mu czas leci szybciej... Jako że praca jest zespołowa, a taki potrafi wyciągnąć normę, to potem cały team cierpi, bo jest rotacja w ekipie, a nie każdy musi/chce/potrafi #!$%@?ć tak szybko za marna jałmużnę - która jak by nie patrzeć, też jest motywatorem, a raczej demotywatorem.

Ja
@DannyMurillo:

Firmom tak, ale inni pracownicy są #!$%@? bo mają do wykonania więcej za te samą kasę. Dobre? Nie jest dobre


Jak robisz na kasie w tesco to rzeczywiście, ale umówmy się, że ten post był skierowany do ludzi z pewnym wykształceniem i robiący konkretną robotę. (Nie, nie twierdzę, że robota na kasie jest zła, po prostu to kompletnie co innego niż to co miałem na myśli)

Robić, dawać się #!$%@?ć
@lubielizacosy: Wyżej napisałem komentarz do DannyMurillo, zalecam przeczytać.
Wtedy zrozumiesz, że to co właśnie napisałeś zalicza Cie do grupy ludzi głupich.
A jeśli poduczysz się trochę historii to zrozumiesz jak duża jest różnica jeśli chodzi o te "kilka kilometrów".

PS.
Przez takich głupich ludzi z zamkniętym umysłem, powtarzającymi to co zasłyszeli w internecie nasz kraj wygląda jak wygląda.