Wpis z mikrobloga

Polska jest krajem pracoholików.
Lubimy pracować i pomimo tego, że większość ludzi nie podzieli mojego zdania to większość z nas:
- 2 tygodnie na urlopie są spoko, ale aż nas samych ciśnie do roboty
- w domu sami znajdujemy sobie zajęcia, żeby coś robić (remonty itp)
- w jakim kraju bym nie był, to polacy zawsze tam zapierdzielają za dwóch
- nawet siedząc w pracy i mając wolniejszy dzień sami sobie szukamy roboty
I co najważniejsze


#przemyslenia #pracbaza #oswiadczenie #dziendobry
  • 88
  • Odpowiedz
@Muraku słabe zarobki robia z nadzieja że coś osiagna. A że obcy kapital widzi "pracowitosc" i to że sie z drugim Polakiem nie możemy dogadac aby coś zmienić to masz tego skutki.
  • Odpowiedz
To jest bardzo dobre. Firmom się to opłaca.


@Muraku: Firmom tak, ale inni pracownicy są #!$%@? bo mają do wykonania więcej za te samą kasę. Dobre? Nie jest dobre.

Nie chodzi o to, że "trzeba", ale my po prostu tak mamy, że wolimy coś robić, niż siedzieć na dupie.


Robić, dawać się #!$%@?ć Januszowi, nie walczyć o swoje i #!$%@?ć. Owszem, my, Polacy tak mamy. To jest prawda.
  • Odpowiedz
@Muraku: przykro mi to mówić, ale zwykle prości ludzie tak mają, mam kontakty z takimi na codzien, on wyznaje zasadę że lepiej #!$%@?ć, bo mu czas leci szybciej... Jako że praca jest zespołowa, a taki potrafi wyciągnąć normę, to potem cały team cierpi, bo jest rotacja w ekipie, a nie każdy musi/chce/potrafi #!$%@?ć tak szybko za marna jałmużnę - która jak by nie patrzeć, też jest motywatorem, a raczej demotywatorem.
  • Odpowiedz
@DannyMurillo:

Firmom tak, ale inni pracownicy są #!$%@? bo mają do wykonania więcej za te samą kasę. Dobre? Nie jest dobre


Jak robisz na kasie w tesco to rzeczywiście, ale umówmy się, że ten post był skierowany do ludzi z pewnym wykształceniem i robiący konkretną robotę. (Nie, nie twierdzę, że robota na kasie jest zła, po prostu to kompletnie co innego niż to co miałem na
  • Odpowiedz
@RocketQueen:

jakby jeszcze cos z tego #!$%@? mieli XD

Akurat mamy. To dzięki tej kulturze pracy dziś poziomem życią prześcigneliśmy kilka innych zachodnich krajów. Pojedź kiedyś sie Grecji, Włoch czy Portugalii to rozumiesz skąd się biorą ich problemy.
  • Odpowiedz
@Muraku: bla bla bla Niemiec za taka samą prace dostaje 4x tyle co dumny pracujacy polak. A urodzil sie kilka kilometrow dalej. Polaka mozna orać tylko dlatego ze jest glupi. Przez to nigdzie nie jestesmy lubiani bo podnosimy normy w innych krajach co skutkuje tylko napychaniem kabony szefom wielkich firm i korporacji.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Wyżej napisałem komentarz do DannyMurillo, zalecam przeczytać.
Wtedy zrozumiesz, że to co właśnie napisałeś zalicza Cie do grupy ludzi głupich.
A jeśli poduczysz się trochę historii to zrozumiesz jak duża jest różnica jeśli chodzi o te "kilka kilometrów".

PS.
Przez takich głupich ludzi z zamkniętym umysłem, powtarzającymi to co zasłyszeli w internecie nasz kraj wygląda jak wygląda.
  • Odpowiedz