Wpis z mikrobloga

Polska jest krajem pracoholików.
Lubimy pracować i pomimo tego, że większość ludzi nie podzieli mojego zdania to większość z nas:
- 2 tygodnie na urlopie są spoko, ale aż nas samych ciśnie do roboty
- w domu sami znajdujemy sobie zajęcia, żeby coś robić (remonty itp)
- w jakim kraju bym nie był, to polacy zawsze tam zapierdzielają za dwóch
- nawet siedząc w pracy i mając wolniejszy dzień sami sobie szukamy roboty
I co najważniejsze


#przemyslenia #pracbaza #oswiadczenie #dziendobry
  • 88
  • Odpowiedz
@Muraku, twoje spojrzenie jest delikatnie mówiąc naiwne. Czemu? Pomija negatywny aspekt nadmiaru pracy w kształtowaniu się stosunków społecznych. Pomija przesunięcie w zakresie ilości przydzielanych obowiązków jakie następuje po odnotowanym przez pracodawcę/zleceniodawcę wzroście produktywności pracownika.
Owe przesunięcie bardzo często jest szybsze niż wzrost i maksymalny pułap produktywności pracownika.

Nadmiaru pracy doświadcza wieeeelu Polaków, a doświadcza go bo... bardzo wieeelu Polaków doświadcza nadmiaru pracy :)
To, że niemal codziennie siedzę po 10 h w swoim biurze na Żoliborzu (i tak nie wyrabiając się z pracą i zabierając ją na weekend), nie wynika tylko z tego, że jestem do dupy. Że jestem tym mitycznym dla wielu wykopków, leniwym, roszczeniowym lewakiem, nieumiejącym zaplanować sobie dnia
  • Odpowiedz
@Muraku: Ja tam się #!$%@?, a moim marzeniem jest nic nie robić i mieć kasę - nie jest to możliwe, ale coś pokombinować zawsze można. Pracuj mądrze, a nie ciężko
  • Odpowiedz
@Muraku: geny roboli czy jak? Trzeba byc jakąś amebą intelektualną, żeby "szukać sobie na siłę, roboty, by się nie zanudzić". kisnę zawsze z cebulakow, którzy rzucają teksty w stylu "w pracy zle, bez pracy gorzej, trzeba miec czym zajonc rence"; "tyle czasu na urlopie, juz nie ma co robic" xDDD jakis janusz z wąsem, który nie ma zainteresowań, a prosty umysł nie pozwala na bardziej złożone przemyślenia
  • Odpowiedz
@PomeranianBoo:
Zainteresowania zainteresowaniami, prawda jest taka, że większość polaków po prostu jest przyzwyczajona do roboty i pod tym względem życie mają ułożone.
Ja na urlopie z nudów wolę sobie zarobić dodatkowo, albo strzelić remont, czy pogrzebać w aucie, niż siedzieć przed komputerem/telewizorem cały dzień.
  • Odpowiedz
@Muraku: Trzeba pracować mądrze a nie bezmyślnie #!$%@?ć. Na szczęście wydaje mi się że ten kult zaczyna troszkę słabnąć. Wychodzi też na to że nie masz żadnych zainteresowań i po prostu pracujesz także z powodu "nudy" w czasie wolnym.
  • Odpowiedz
@rozowyszlafrok: a przed wojną to niby nie? 90% ludzi ma przodków chłopow panszczyźnianych- zawsze się u nich pracowało, ile wlezie. Za prl panował kult pracy, ale bylo też "czy pracuje się czy leży 3 tysiace się należy". Pogadaj z robotnikami- wtedy były wyższe standardy pracy, kult pracy dotyczył raczej tego, by każdy miał zatrudnienie, a nie tego by pracować za dwóch.
  • Odpowiedz
PS.

Przez takich głupich ludzi z zamkniętym umysłem, powtarzającymi to co zasłyszeli w internecie nasz kraj wygląda jak wygląda.


@Muraku: gościu, Ty z tego co widzę to poza pracą świata nie widzisz, więc kto tu ma zamknięty umysł ? Zawsze się zastanawiam na #!$%@? to całe branie nadgodzin, wykazywanie się, zarabianie astronomicznych kwot (zapominając powiedzieć, że to wychodzi za ok. 300h miesięcznie), jak taki człowiek poza pracą nic innego w
  • Odpowiedz
@Muraku: Pomimo, że zapierdzielam często po 240 godzin i w sumie można mnie nazwać pracoholikiem, to mógłbym nie pracować. Byłbym o wiele bardziej szczęśliwy, gdybym miał czas wolny i zajmował się pasjami, niż pracował na kogoś.
  • Odpowiedz
  • 0
@waskizlo Ok, mieszkaj sobie dalej z rodzicami, pracuj na magazynie, czy w biedronce, gdzie ci za nadgodziny płacą tyle co nic. Ale jak wrócisz do mnie za kilka lat blagsjac na kolanach o to, żeby dostać normalna pracę i móc dla mnie pracować to wiesz co zrobię?


A do tego czasu cisza tam i stój w swoim szeregu
  • Odpowiedz