Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma k---a mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fortheworld:

1. A jak ktoś 11 lat studiował socjologię, albo budowę maszyn, to też powinien zarabiać proporcjonalnie do stażu studiów?
2. W momencie, gdy rozpoczynają prywatną praktykę mogą sobie elegancko i łatwo odbić te kilka lat posuchy.
3. Nikt nie ma łatwo przez pierwsze lata po rozpoczęciu pracy zawodowej.
4. Świadczenia zdrowotne powinny być finansowane / współfinansowane z
  • Odpowiedz
2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością


@fortheworld: Za 8kk stres byłby mniejszy?

kto wtedy będzie leczył ciebie

: A kto mnie będzie leczył jak ktoś cały czas strajkuje?
  • Odpowiedz
  • 0
@rybsonk jakie to polackie xd somsiad zarabia więcej na kasie niż moja Kasia po studiach medycznych xd przykra sprawa ale najwyraźniej jeronimo martins jest lepszym pracodawcą xd
  • Odpowiedz
jakie to polackie xd somsiad zarabia więcej na kasie niż moja Kasia po studiach medycznych xd przykra sprawa ale najwyraźniej jeronimo martins jest lepszym pracodawcą xd


@gnt_1: no k---a właśnie o to chodzi że jeronimo martins jest lepszym pracodawcą niż państwo Polskie w kluczowej dla dobrobytu państwa dziedzinie xD Właśnie dałeś najlepszy argument dla protestów, skoro portugalska sieć marketów jest lepszym pracodawcą niż służba zdrowia to należy to zmienić jak
  • Odpowiedz
@gnt_1: ja wiem, że to trudne do zrozumienia, ale chodzi o to, że na państwowym stanowisku, w najbardziej odpowiedzialnym zawodzie na świecie, nasi lekarze zarabiają mniej niż zwykły kasjer. Tak nie powinno być i tutaj nie chodzi o zarobki lekarzy tylko o nas wszystkich, bo ci ludzie nie będą wiecznie nas leczyć za grosze.
  • Odpowiedz
@ediz4: rozwiń wypowiedź, bo nie wiem co cię rozbawiło
@tacky: np. tym że stać mnie na wakacje, na rozrywki, na komfortowe życie. Jeśli uważasz że to nie ma przełożenia na ogólny poziom stresu to nie mamy o czym gadać.
  • Odpowiedz
Nie róbmy z jakiegoś zawodu kasty świętych krów. Za mało zarabia? Niech zmieni prace, zawód lub wyjedzie. Nie ma lepszych i gorszych. Każdy zawód jest ważny.


@Loslauer: czylli zostawmy pensje lekarzy i wydatki na szpitale na tym samym poziomie przez następne 30 lat, tak?
  • Odpowiedz