Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fortheworld: nie wiem po co dajecie te argumenty skoro na wykopie nie ma januszy i grażyn, te argumenty powinny paść w mediach z ust polityków a nie od randomów z internetów...litości
  • Odpowiedz
@fortheworld: Ja sie w ogóle zastanawiam jak można w ogóle kwestionować kwestie zwiększenia wydatków państwa na służbę zdrowia w tym pensje rezydentów. Lekarze są przedstawicielami absolutnie najważniejszego obecnie zawodu dla ludu, a głupi motłoch nie zdaje sobie sprawy, ze utrzymanie wysokiego morale wśród personelu medycznego jest głownie w jego interesie.
  • Odpowiedz
@gnt_1: no i jak to wpłynie na ilość lekarzy przypadających na tysiąc mieszkańców?

(podpowiedź - nie zmieni się. A powinniśmy dążyć do tego, żeby lekarzy było więcej, żeby kolejki się skracały)
  • Odpowiedz
@naavalu: to uniwersalna prawda i nie da się tego zanegować; chyba lepiej ci się pracuje i pomaga ludziom gdy zarabiasz te 10tys na rękę miesięcznie [albo jak w niemczech] bo czujesz że nie zmarnowałeś czasu, polska... to taki gównokraj, wioska ulepiona z gówna, zarobki systemowe są mniejsze niż być powinny dla ludzi typu lekarze, służby co samo w sobie wpływa na ich jakość
  • Odpowiedz
Ja sie w ogóle zastanawiam jak można w ogóle kwestionować kwestie zwiększenia wydatków państwa na służbę zdrowia w tym pensje rezydentów. Lekarze są przedstawicielami absolutnie najważniejszego obecnie zawodu dla ludu, a głupi motłoch nie zdaje sobie sprawy, ze utrzymanie wysokiego morale wśród personelu medycznego jest głownie w jego interesie.


@naavalu: no co ty chyba nie widziałeś Botoksu hehe, ja to po obejrzeniu tego filmu to bym im jeszcze pensje obciął
  • Odpowiedz
@ekoterrorysta:
Subiektywnie miało być ;) Choć z kontekstu można to wyłapać, skoro osobiście uważam. Z drugiej strony...w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu podstawa dla chirurga ogólnego wynosi 5.340 brutto (czyli na rękę około 3.800). Dlaczego więc proponowana przeze mnie kwota netto w wysokości 3.300 dla rezydenta miałaby być obiektywnie nieuzasadniona?

Co do etapu - wciąż uważam go za relatywnie krótki. Powiedzmy, że rezydenturę kończysz zgodnie z planem, po sześciu latach,
  • Odpowiedz
Jest jakaś lista zawodów w których zarobek pozwala na godne życie? Bo nagle lekarze hur dur mają #!$%@? że za 1600 muszą żyć. Połowa ludzi w tym kraju musi za tyle pracować. Bo nie skończyli studiów to muszą dupe kółkiem zatkać? A strażacy? Najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku i oni udzielają pomocy. Strażak to kijek od kaszanki?
  • Odpowiedz
@gnt_1: dlatego właśnie procent PKB na służbę zdrowie musi być wyższy, żeby umożliwić wyższe pensje dla większej ilości lekarzy oraz poprawę wyposażenia i ogólnej sytuacji szpitali.
  • Odpowiedz
Połowa ludzi w tym kraju musi za tyle pracować. Bo nie skończyli studiów to muszą dupe kółkiem zatkać? A strażacy? Najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku i oni udzielają pomocy. Strażak to kijek od kaszanki?


@salvador5000: z całym szacunkiem, ale nie musisz przez 15 lat zakuwać i harować żeby zostać strażakiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@rybsonk ale tak nigdy nie będzie xd lekarze mogą kwiczeć ile chcą ale nigdy nie będą zarabiać tyle ile na zachodzie xd żyjemy w Polsce a tu po prostu nie ma tyle pieniędzy żeby państwowa służba zdrowia mogła opływać w bogactwa
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji:
Mediana dla aplikanta to 2.932 brutto. Niemniej, co w związku z tym? Nie mam zamiaru się sprzeczać, że w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu dobry aplikant ze specjalizacją w niszowej dziedzinie prawa na etacie w renomowanej kancelarii zarobi nawet ponad 5.000 netto miesięcznie...ale widzę w swoim otoczeniu, że są to przykłady raczej jednostkowe (500 zł netto oferuje Myszków i Zawiercie, nieco lepiej w Dąbrowie Górniczej, Będzinie czy Sosnowcu,
  • Odpowiedz