Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
@fortheworld Tak czy tak jeszcze wiecej ich wyjedzie - np w UK jest specjalny program dla lekarzy chcacych tu przyjechac.

Ale nie ma co panikowac. Do Was natomiast przyjada lekarze Ukraincy czy inni Rumuni - wiec bedzie mial Was kto leczyc:)

Zmaraię cię, w Rumunii rezydenci zarabiają ponad 10k, a Ukraińcy jak tylko nostryfikują dyplom na europejski to jadą dalej na zachód.
  • Odpowiedz
To po co idą na medycynę? XD Sorry, ale na te studia akurat chętnych nie brakuje, więc niech takie michały pójdą sobie na informatykę, a na jego miejsce czeka 100 innych kandydatów
Lekarz po 2-3 latach pracy spokojnie zarobi 3 tys na jeden etat, potem już tylko lepiej. Wiem bo mam w rodzinie dwóch młodych lekarzy i uwierz mi nikt nie je parówek z biedronki
  • Odpowiedz
@Christophy: @ekoterrorysta: No nie wiem. Mi się po prostu wydaje, że chcą wykorzystać rząd, bo widzą że PIS spełnia obietnice wyborcze i chcą też coś dla siebie. Za PO aż takich protestów nie było, bo wiedzieli że to na nic.
  • Odpowiedz
@Dzonzi:
Bo PO miało totalnie #!$%@?, ale na początku coś tam podnieśli bodajże w 2007 roku. A że teraz już są osoby które mają dość, bo mogą #!$%@?ć, to stawiają ulitmatum - albo się dogadamy albo my mamy #!$%@? wręcz Jak wiele osób z rezydentów zaczęło oddawać krew to się porobił burdel w szpitalu, bo większość personelu lekarskiego wyparowała.
  • Odpowiedz
@benzdriver

Do Was natomiast przyjada lekarze Ukraincy czy inni Rumuni - wiec bedzie mial Was kto leczyc:)


I tu jest całe clu sprawy. Chodziło mi to po głowie od samego początku ale nie chciałem być pierwszym który to napiszę, bo mam tendencję do szukania spisków wszędzie. To jak to było pisiorki z tą imigracją? Przypomnicie mi? xD
  • Odpowiedz
@ekoterrorysta: Miałbyś rację, pod jednym wszakże warunkiem - gdyby moja wypowiedź była rzeczywiście porównaniem. Jeśli ją tak traktujesz, jest to błąd logiczny, bo same porównania między branżami nie wnoszą nic do dyskusji (słynne już na Mirko porównanie lekarz rezydent - mechanik samochodowy). Clou mojej wypowiedzi oparte było o tezę, że rezydentura stanowi jedynie etap (i to relatywnie krótki) w karierze lekarza, który to trzeba "przecierpieć" by wyjść na swoje. Dodatkowo,
  • Odpowiedz
Pomijam fakt że zadanie tych 7k od razu po studiach to xD jak już to jakaś progresja powinna być


@Shatter: wskaż mi ten postulat, albo przyznaj że jesteś lemingiem łykającym pisowską propagandę
  • Odpowiedz
: I o to się rozchodzi. Lekarze i inni medycy chcą normalnego życia, nie wiecznie w przychodni, wiecznie na dyżurze, bo wyjścia nie ma.


@Shan: a kto nie chce? Każdy chce. Ale zwiększenie nakładów na służbę zdrowia poprzez zwykłe podniesienie podatków oznacza gorsze życie dla całej reszty.

Trzeba komuś zabrać. Pytanie komu?
  • Odpowiedz