Wpis z mikrobloga

Hej mircy, jak to jest z używaniem AutoCAD w pracy? Jestem studentem i odbywam staż w firmie budowlanej gdzie pracuję w AutoCADzie. Chlop z IT mowi mi ze jako student i stazysta moge korzystac ze swojego uczelnianego konta na Autodesku i normalnie uzywac go w pracy wiec mi nie da licencji. Ja jestem troche sceptycznie do tego nastawiony, bo jednak licencj a studencka to licencja do używania tego w ramach nauki na prywatnym komputerze a w innych przypadkach placi sie pare stów kary. Jak myślicie, ten czlowiek z IT ma racje czy mu nie wierzyć i domagać się licencji od niego?

#it #autocad #autodesk #pracbaza #studbaza
  • 11
@3mielu: @tr0llk0nt0: tylko zwróćcie uwagę że @olek0209: jest nadal studentem i odbywa tylko staż prawdopodobnie bezpłatny więc nie ma tu mowy o pracy zarobkowej w jego przypadku, fakt że gdy coś zrobi a pracodawca na tym zarobi to już co innego, myślę że sprawa nie jest tak oczywista
@metrom mam płacone za staż, ale wydaje mi sie ze glownym problemem jest to, że ta licencja studencka służy do robienia projektu na uczelnie a nie do zarabiania na stażu
@olek0209: "Na mocy kodeksu pracy art. 120 § 1 to właśnie pracodawca ponosi odpowiedzialność za zainstalowane w firmowych komputerach oprogramowanie. Bez względu na to, czy to pracownik dokonał czynu zabronionego, czy sam przedsiębiorca."