Wpis z mikrobloga

  • 11
@walter-pinkman skąd ja wiedziałem ze 90% komentarzy to bedzie ,, bo polacy są biedni, bo ich nie stać "
Są biedni, przede wszystkim umysłowo.

Na studiach mieliśmy taką miejscowe, za 5 była jajecznica za jakieś grosze bulka ect. Spoko opcja to była :)
  • Odpowiedz
@DywanTv: to nie kwestia normalności. To kwestia tego, że nas na to nie stać, bo ceny są #!$%@?. A to wynika z tego, że u nas nie ma kultury jedzenia na mieście. Która wynika z tego, że nas na to nie stać, bo ceny są #!$%@?, co wynika...
  • Odpowiedz
a 18zł dla polaka to 2h pracy

Dla jakichś 8% polaków, tyle zarabia minimalną.


@pettyk:
Mediana to 1912 netto (11.70 zł/h), więc faktycznie, to nie będzie 2h pracy tylko 1.5 z hakiem xD.
  • Odpowiedz
  • 24
@pelen_spokoj
@walter-pinkman

Dokładnie! A Warszawa przoduje w kulturze jedzenia śniadań na mieście. Masz np takie Aioli na Świętokrzyskiej, mocno trendy, ostatnio, ale jak nie ma być trendy, jak do godz 12 masz oferte: do każdej kawy (za 7 zł na przykład) śniadanie za 1 zł. Takie śniadanie które w karcie jest za 16-20 zł. Czyli ogarniasz szame za 8 zł ☺️. I to jest fest smaczne i syte, że nawet mój wewnętrzn
  • Odpowiedz
@walter-pinkman: Bo wolę sam se zrobić jajecznicę za 2 zł a nie płacić za nią 16 i zjeść chleb i wędlinę jakie lubię a nie mieć loterię co mi przyniosą (pewnie tanią i #!$%@?ą).
  • Odpowiedz
@walter-pinkman: Powolutku się to zmienia w dużych miastach. Coraz więcej osób stać na to, żeby opłacało im się zapłacić za coś zamiast gotować.

Poza tym, że mi też się bardzo podobają te amerykańskie bary, to w Polsce mamy jednak np. targi śniadaniowe, gdzie jest bardzo dużo stoisk. Od jajecznicy po 2 zł za jajko (gratis bułeczka, szczypiorek i pomidorek), przez pasztety, po jakieś rybne szaleństwa i egzotyczne smaki. Nie wiem skąd
  • Odpowiedz