Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr: pomogłem złapać złodzieja ale kochane polskie prawo i polskie sądy #!$%@? mać!
W punktach:
-1 siostrę będąc w szpitalu, gdy zabrali na badania to jakieś zero opędzlowało jej portfel i telefon. Trzeba było zastrzegać karty, dowód, itp
0 zamówiłem sobie falsyfikat dowodu osobistego / zmieniłem lekko adres, pesel, itp
1 prawdziwy dowód trzymam w domu
2 falsyfikat bez napisu falsyfikat nosiłem w portfelu
3 długo długo nic
4 skradziono mi potfel z 40zł, kartą miejską i falsyfikatem
5 na szczęscie kartę miejską da się zablokować i przenieść bilet na nową #protip
6 długo długo nic
7 Ding-dong starszy aspirant Walery Wołek postępowanie przygotowawcze pan anon jako świadek, w sprawie...
9 fałszerstwa, oszustwa, próby wyłudzenia
10 ... no i się tłumacz człowieku że nie jesteś wielbładem

Pan złodziej się połakomił i coś chciał na raty, ale cóś się nie zgadzało i go ujęto, ale i mnie się obrywa ( ͡° ʖ̯ ͡°) tracę czas na komendzie i mam wezwania z prokuratury


#warszawa #zlodziej #policja #sadowehistorie #gorzkiezale
wołam #studentprawa #prawo jeśli ktoś ma jakąś mądrą radę.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 19
no ostatecznie osiągnął cel, bo debil złodziej wziąłby kredyt


@mus_tang: Na pewno?

6 długo długo nic


@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież kradzież dowodu się zgłasza na policji + można zablokować chyba w każdym banku w którym otworzyło się nim konto. Także skoro "długo" czekał na próbę wzięcia kredytu to zdążyłby zgłosić/zastrzec.
@mus_tang: "nie wiadomo jak było", no, ok, zgoda.
Ale "jak gość przestał spłacać"?:D Bierzesz kredyt na kradziony lub po prostu obcy dowód i w ogóle spłacasz chociaż 1 ratę?:D
OP: @advert: po przygodzie mojej siostry uznałem to za najlepszą minę na złodzieja. Gdy skradną mi portfel z falsyfikatem i go spróbują użyć - zdetonują minę. Myślałem, że to dobry plan.
@rekoj: nie
@BongoBong: opresyjne. Ja nie używałem fałszywych dokumentów, a jestem ganiany. A gdzie domniemanie niewinności? Toć to jeszcze rzymska zasada... Bo u nas sądy nadal są na modłę wschodnią jak je Stalin po wojnie urządził w
@BongoBong: opresyjne. Ja nie używałem fałszywych dokumentów, a jestem ganiany. A gdzie domniemanie niewinności? Toć to jeszcze rzymska zasada... Bo u nas sądy nadal są na modłę wschodnią jak je Stalin po wojnie urządził w myśl zasady dajcie mi człowieka i znajdę paragraf


@AnonimoweMirkoWyznania: Ależ domniemanie niewinności obowiązuje. Przecież nikt cię nie skazał. A skoro posiadałeś fałszywe dokumenty to naturalnym jest, że odpowiednie organy będą sprawdzać co z nimi robiłeś.