Wpis z mikrobloga

@normanos: Jakieś porady, protipy i inne ciekawostki dla osoby, która walczy z chęcią zmiany dotychczasowego serwera domowego z Ubuntu 16.04 na właśnie CentOSa?
Sprzęt dostarcza lokalnie sambę na backupy domowych komputerów oraz multimedia a na świat robi za serwer dla domowników z OnlyOffice, NextCloud, openHAB oraz Leanote (w planach też pakiet Horde).
@normanos: Jeszcze nic. Wiem, że sam przeczę swoim radom na temat testowania Linuxa na desktopie (jak działa to nie ruszaj). Moje łubudubu powstało z losowych prób i błędów i jak mnie najdzie ochota na jakiś panel do zarządzania typu Webmin to nic z tego nie będzie.
Czyli między wierszami czytam, że też byś odradzał zmianę systemu.
@qdt2k: jak nie masz żadnych powodów to po co zmieniac? Ja pracuje na centosach zawodowo z konieczności, tym samym zdążyłem go polubić ;) i jak mam wybór to jednak wolę centka niż ubuntu.
@fervi: Wiem. I wiem też, że mój Frankenstein jest już zarządzalny przez Webmin ze względu na amatorkę, jakiej się dopuściłem budując go.
O CentOSa pytam ze względu na CWP.
Ale skoro tyle głosów jest przeciw to sobie przy Ubuntu zostanę i tylko poprawnie wszystko raz jeszcze zainstaluję.