Wpis z mikrobloga

#bezpieczenstwo #smartphone #android #ios #iphone
I zawołam jeszcze @ZaufanaTrzeciaStrona może rozwiną temat.

Opener 2017, czyli jak nasza prywatność poszła się j***ć. Na nasze własne życzenie.**

Dzisiaj szef w pracy zwrócił moją uwagę na pewną infografikę, którą załączam do niniejszego wpisu.
Co ona pokazuje?
- przedział wiekowy uczestników open
era
- liczbę uczestników open`era w tym podział na:
* kobiety starające się o dziecko,
* klientów Lidla i Biedronki,
* osoby dbające o zdrowie,
* mniejszości seksualne
* operatorów sieci komórkowych
i kilka innych....

Nie będę pisał w jaki sposób technicznie odbywa się zbieranie tych danych bo nie ma sensu, ale wyobraźcie sobie, że każda jedna aplikacja w naszych smartfonach udostępnia z pozoru mało istotne informacje. Z pozoru. Bo suma tych z pozoru błahych i nie istotnych, daje firmom kompletny profil naszej osoby, naszej historii, uzależnień, pragnień, życia, zakupów (pozdrawiam AndroidPayowców!), miejsc, do których lubi chodzić, miejsca, w którym najdłużej przebywamy (tak... adres taki tajny...). Wszystko.

Tego nie da się cofnąć. To postępuje. Będą wiedzieć coraz więcej. W każdej sekundzie wiedzą coraz więcej. I nie przestaną wyciągać i wpychać nam wszystkiego. A może kiedyś użyją przeciwko nam. Strona, która chwali się tymi statystykami specjalizuje się w takich "badaniach", gromadzeniem tych danych, przetwarzaniem i... sprzedawaniem reklamodawcom (w końcu nie robi tego charytatywnie). Czy ich o to winić? No skąd. Mają możliwość zakupu tych danych, chcą je sprzedać - bo jest popyt.
POPYT.
I nie wpadać w paranoję. Już za późno. Zmiana na Nokie 3210 nic nie da.
pozdrawiam cieplutko.

Źródło infografiki wraz z szerszym opisem o tutaj:
Selectivv
coffeeandcigaretes - #bezpieczenstwo #smartphone #android #ios #iphone
I zawołam jes...

źródło: comment_0Cwwn7qrIJTIVpRBIfw1jZaI9VhiYWdY.jpg

Pobierz
  • 104
@Nerf: Jeżeli jesteś na zewnątrz, to właściwie nie ma większej różnicy. Pomyśl, że przy zwykłych samochodowych nawigacjach masz wyłącznie sygnał GPS i jakoś się jeździ, są dokładne. Wybranie opcji "wysoka dokładność" lub "oszczędzanie energii" (czyli wifi + BTS) to jednoczesna zgoda na warunki usługi lokalizacyjnej Google, co automatycznie przekazuje lokalizację na serwery Google. Można jednak bez problemu korzystać z samego GPS. Ten cywilny działa zdaje się z dokładnością do 6 metrów,