Wpis z mikrobloga

#python

Postanowiłem się nauczyć programować, nie mogę jednak poświęcić więcej niż 30 minut codziennie. Przerabiam sobie teraz 'Python dla Każdego' Michaela Dawsona i mam problem z zadaniem: "Utwórz program, który wypisuje listę słów w przypadkowej kolejności. Program powinien wypisać wszystkie słowa bez żadnych powtórzeń." To jest z rozdziału o sekwencjach. Ogólnie mi te zadania do samodzielnego zrobienia fatalnie idą, z pierwszymi rozdziałami sobie radziłem a teraz lipa. Lepiej przerabiać książkę dalej (rozumiem kod w niej ale nie mogę sam czegoś napisać), czy też siedzieć zacięty nad jednym zadaniem, ale kiedyś je w końcu zrobić (za to nic nowego nie wiedząc przez dłuższy czas)? Wiem, że mogę zrobić shuffle(), ale nie było tego w rozdziale więc można zrobić inaczej.
  • 16
@zarev:
I bardzo szybko to znalazłem. Bardziej pytam o to, czy jeśli czegoś nie potrafię zrobić to lepiej piłować to aż do zrobienia czy pójść dalej z materiałem.
@Woody_90:

to lepiej piłować to aż do zrobienia czy pójść dalej z materiałem.

wykaż pewne zacięcie, ale znaj też granicę. Generalnie dużo koduj i bądź dociekliwy. No i 30 minut to trochę za mało. Ściągnij sobie jakąś apkę na telefon do python'a to zawsze może pomóc.
Woody jak idzie nauka? Co do zadania to użyj choice i remove i nie pomijaj zadań bo później będzie tylko gorzej.
Co do nauki na sololearn to niby fajnie jest to zrobione ale jakoś więcej zostaje w głowie przy nauce z książką niż apką która za dużo podpowiada
Hej. Może jeszcze komuś się przyda. Ja rozwiązałam to zadanie w następujący sposób:

# Utwórz program, który wypisuje listę słów w przypadkowej kolejności.
# Program powinien wypisać wszystkie słowa bez żadnych powtórzeń.

import random
lista = ["sok", "masło", "jabłko", "chleb", "kefir", "miód", "bułka", "jogurt", "ser", "szynka"]
print("\nPoczątkowa lista: ", lista)
newlista = []
while lista != []: # Możliwe uproszczenie ==> while lista:
__item = random.choice(lista)
_newlista.append(item)
lista.remove(item)
_if
Moze sie komus przyda, ja zrobilem to uzywajac tylko rzeczy do tej pory znanych w ksiazce

import random
lista = ["Firanka","Jajko","Brzoza","Klucz","Firanka","Klucz","Klucze"]
lista2 = []
while lista:
word = random.choice(lista)
if word in lista2:
lista.remove(word)
continue
else:
lista2.append(word)
lista.remove(word)
print(lista2)
@drac88: a wszystko można by skrócić do:

import random
lista = ["Firanka","Jajko","Brzoza","Klucz","Firanka","Klucz","Klucze"]
slowo = random.sample(lista, 7)
print(slowo)

(tak wiem, nie było na tym etapie tego w książce :P)
Import random

Słowa=["oko", "nos", "czoło", "głowa", "usta"]
Użyte=[]

while Słowa:
Losowo=random.choice(Słowa)
if Losowo in Słowa:
Użyte.append(Losowo)
Słowa.remove(Losowo)
print (Użyte)
input("Aby zakończyć program wciśnij Enter")