Wpis z mikrobloga

@dolOfWK6KN: Tzn powiem tak: Jest przyzwyczajony do suchego i boję się że dostanie rozwolnienia jak nagle dostanie jedz chrupek. ;)
Poza tym nigdy nie jadł wołowiny :) jadł: Kaczkę, królika, dziczyznę, wieprzowinę i kurczaka (ale tego nie może bo ma nietolerancję na obydwa), jagnięcinę. Wołowina nas jakoś omijała :)
@matra: Jak wrócę do domu to mogę Ci wypisać argumenty za gotowanym, ale sama wolę dawać odpowiednie chrupki bo jest to mniej czasochłonne i wygodniejsze :) ale gotowane bardzo często jest lepsze. :)
@Gothagami: Aaa, chyba że chodzi o przyzwyczajenia. To prawda, żołądek psiaka może się rozstroić w tej sytuacji.

@matra: Spodziewasz się wyliczeń dziennego zapotrzebowania psa na substancje odżywcze i porównania zawartości karmy dla psów i gotowanego? Nie dostaniesz, zbyt wiele roboty, zbyt mało ważny temat. Sugeruję się wyglądem i zachowaniem swoich psów, kiedy dostają suche, a kiedy jest im gotowane z dobrej jakości produktów. Jeśli się ze mną nie zgadzasz, nie
@Gothagami: gotowane gotowanemu nierówne. Karma składająca się ze składu mięso + zboże + warzywo to słaba karma, jeśli nie ma żadnej rotacji, zwłaszcza jeśli procentowo przeważa zboże. W takim wypadku plusem jest cena, bo wychodzi taniej, ale to już lepiej na BARFie jechać, jeśli pies toleruje.
@dolOfWK6KN: psy są wszystkożerne, jakbyś dawał hamburgery, to też mało który by zaprotestował. Poza tym odnoszę wrażenie, że Twoja wypowiedź opiera się na porównaniu 'gotowane z najlepszej jakości' pomiędzy 'chappi'.
@dolOfWK6KN: nie bez celu napisałam warzywo + brak rotacji, bo ludzie patrzą na gotowane przez pryzmat ryżu, kaszy, albo co najlepsze, makaronu + najczęściej marchewka jw. albo pietruszka.
Ja nie jestem zwolenniczką zapychania psu żołądka zbożami w takich ilościach, jeżeli już w ogóle ktoś chce psu zboża podawać + mimo wszystko wybieram różnorodność w żywieniu zamiast trzyskładnikowego gara żarcia, ale widzę, że jak już wyskakujesz z czekoladą, to chyba nie mam
@matra: To była kpina. Sama wyskoczyłaś z twierdzeniem, że pies jest wszystkożerny. Obaliłem je wspominając o czekoladzie. Produktów których pies nie powinien jeść jest więcej, nie jest wszystkożerny.

OK, czym konkretnie karmisz swojego psa?