Wpis z mikrobloga

#orange @orange_polska: posysacie! Przedłużyłem umowę na tv u Was rezygnując z dodatkowych pakietów i chcąc płacić 99pln miesięcznie. Dzisiaj po przebudzeniu sprawdzam maila, a tam taka faktura. Na infolinii sie dowiaduje nagle, ze miałem złożyć oficjalna pisemna rezygnacje u Was w salonie. Jak to jest, ze zeby zawrzeć umowę, wystarczy zadzwonić, ale zeby z czegoś zrezygnować mam jak debil po mieście latać? W dodatku nie informujecie o czymś takim odpowiednio czyli wprowadzacie klienta w błąd, zeby moc mu przywalić stówkę czy dwie do rachunku. Jak dla mnie #oszukujo i #naciagajo
Pobierz stern24 - #orange @orange_polska: posysacie! Przedłużyłem umowę na tv u Was rezygnują...
źródło: comment_wUyD4JyEfwsIYebHbTolElDZqZKRtzba.jpg
  • 96
@stern24 tak... bo wiem jak teraz wszystkie firmy probuja wcisnac #!$%@? wie co pod jakas gwiazdka malym druczkiem na ostatniej stronie... bez czytania umow jestes na takim samym poziomie umyslowym co ludzie wplacajacy do amber gold, bioracy kredyty we frankach i nie wiedzacy ze zmiana kursu jest zapisana w umowie, albo ludzie bioracy w providencie pozyczki i myslacy ze te 10% to wszystkie koszty xDD
Nie ośmieszaj sie...
@stern24: likwidowaliśmy telefon, miał być do połowy czerwca, odłączyli w połowie maja - ok w sumie bez różnicy, i tak nikt nie korzystał - ale wystawili fakturę za czerwiec z datą po odłączeniu. Bo ktoś się pomylił.

Patologia Orange - moj były szef miał umowe na jakiś ISDN Internet przedpotopowy 3mb za 79zl jakoś tam.
Zamykając firmę zlozyl rezygnację z internetu.
Orange: nie można, bo umowa do końca roku.
Szef: ok, składam rezygnację z terminem 31.12 i oddaję router.
O: nie przyjmiemy, bo nie mamy druków na przyjęcie(xd).technik się zgłosi i odłączy na koniec umowy i zabierze router.
S: ale firma się zamyka i nie będzie nikt tam czekał
@stern24: bo to cytując #!$%@? som...najlepsza patola #!$%@? się na małych wioskach, gdzie praktycznie nie masz alternatywy dla tego gunwa i sprzedają Ci niby "do 10mb/s" a masz w porywach 5 i do tego 130pingu w jakiejkolwiek gierce sieciowej ;) za to w większych miastach inne sieci pingi też potrafią dowalić niezłe. Generalnie polska telefonia to jest jedno wielkie dno....
@stern24: Moi rodzice mieli ten sam przypadek. Dzwonił konsultant z pytaniem czy chcemy przedłużyć umowę. Mój tato ewidentnie powiedział, że nie chcemy bo przechodzimy do innego operatora. Za 2-4 miesiące przychodzi kara za zerwanie umowy. Tak więc u nich można przedłużyć umowę telefonicznie, ale żeby zakończyć to trzeba latać jak #!$%@?. #!$%@? OSZUSTY @orange_polska
@stern24: zrob to co ja, czyli... zaplac im tylko tyle, na ile sie umawiales. Z tymi #!$%@? inaczej sie nie da. Mam ich internet "300 megabituff śfiatłofut" ktory dziala jak gowno przez utraty pakietow. Kosztuje to niby 79zl, za to ze #!$%@? do nich mailami wysylaja mi rachunek 49zl. Ja im przekazalem, ze za to gowno nie zaplace wiecej niz 50%, czyli 39zl, a jak sie nie podoba to moga #!$%@?.
@Madin5: Jakie zaplac na ile sie umawiales xD

dostajesz fakture na 49 to musisz tyle zaplacic lub zlozyc reklamacje, pojsc do sadu - cokolwiek

plac tak dalej to nie zdziw sie jak wkoncu zapuka pan komornik do mieszkania, moze to nie byc od razu, a nawet jak skonczysz umowe wszystkie niedoplaty sie skumuluja
@stern24: może źle zrozumiałem, ale wszystko robiłeś przez telefon, tak? Jeśli tak, to jednocześnie udało Ci się przez telefon przedłużyć umowę, bo tak wystarczy, ale nie udało Ci się w tym samym czasie zrezygnować z części tej umowy, bo przez telefon już nie wystarczy xD
Trochę hipokryzja i bardzo naciąganie zasad pod siebie. IMO trochę już za bardzo, bo albo całość rozmowy jest ważna, albo całość jest nieważna.
@UnitrA Nie ma czegoś takiego jak druki do wypowiedzenia umowy. Zawsze to się pisze samemu lol.

@dom3lek No skoro umowa się kończyła i nie chciał przedłużać to logiczne że należy ją wypowiedzieć.

Plujecie jadem a u każdego operatora spotka Was to samo jeśli odpowiednio wcześniej nie napiszecie pisma.
I tak, można wysłać listem ale najlepiej za potwierdzeniem odbioru.