Wpis z mikrobloga

@dlugi_: @Ozdoba: piszecie, ze npr jest nieskuteczne.
A wiecie, na czym ono polega?
Bo wydaje mi sie, ze nie.
Podobnie zreszta, jak kolega @shaky777.

NPR to ogolna nazwa metod naturalnych. Tak samo, jak sa metody mechaniczne i chemiczne. A jakos nikt nie pisze, ze spirala i gumki to to samo..
NPR ma wiele odmian, ale najczesciej niestety nadal ludzie z tym okresleniem kojarza wylacznie kalendarzyk - ten zas opiera
@agaja jasne, że to nie tylko kalendarzyki to wiem od lat, po prostu ja używałam tylko kalendarzyka. Jak widać to było za mało, żeby nie zajść.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze jedno. Napro to nie lek na całe zło niemożności zajścia w ciążę. I boli jak czytam na ulotkach zachęcających do tej metody, że jak zapłacisz za kurs nauki obserwacji siebie to nagle zajdziesz w ciążę choć lekarze i
Jak widać to było za mało, żeby nie zajść.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ozdoba: no kalendarzyk jest dobry dla kobiet, ktore maja idealnie regularne cykle, bez wahan hormonow itd. Przyznam, ze ja bym sie bala :)
Aczkolwiek w sumie nie dziwi podejscie ludzi, ze metody naturalne to kalendarzyk - wlasnie w jednym z programow sniadaniowych poruszono temat zapobiegania niechcanej ciazy. Mowiac o metodach naturalnych prowadzacy rowniez mowili tylo
@agaja haha fakt wpadasz w rutynę i jest od razu lepiej i łatwiej.
Hormony - tak samo rutyna.
Gumki - trzeba je mieć wcześniej!:-P

Kurde bo wszystko trzeba leczyć kompleksowo. Lekarz ginekolog położnik od płodności powinien też wysłać parę do innych lekarzy, żeby wykluczyć inne problemy, które rzutują na płodność. A nie siedzieć tylko w swoim "płodnym" temacie, może choć zasugerować inna kolejna wizytę, wiesz kolejne coś co może pomóc wyjaśnić "dlaczego
ekarz ginekolog położnik od płodności powinien też wysłać parę do innych lekarzy, żeby wykluczyć inne problemy, które rzutują na płodność. A nie siedzieć tylko w swoim "płodnym" temacie, może choć zasugerować inna kolejna wizytę, wiesz kolejne coś co może pomóc wyjaśnić "dlaczego nadal nic" się nie udaje.


@Ozdoba: no i niestety takie dosc wybiorcze traktowanie jest problemem powszechnym w roznych tematach...

Tak przy okazji dzisiaj właśnie ide dzisiaj na kontrolę uzębienia: