Wpis z mikrobloga

Kiedy chcą. Pod warunkiem, że akurat są kondomy, dziewczyna nie zapomniała wziąć tabletki albo nie ma okresu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@shaky777: Wystarczy kupić wagon gumek i jechać z tematem. To jednak lepsze niż sztuczne wstrzymywanie się, bo Bozia nie pozwala.
  • Odpowiedz
  • 3
@shaky777 zbyt dużo czynników ma wpływ na naturalne metody, dlatego nie są bardzo skuteczne. Choroba, stres, pogoda i wiele innych np wahań hormonów. Npr nie daje 100% ani 99.5 pewności. Kolejne bzdury.
  • Odpowiedz
zbyt dużo czynników ma wpływ na naturalne metody, dlatego nie są bardzo skuteczne. Choroba, stres, pogoda i wiele inj


@Ozdoba: To nadal 99,5%. Ale wiem, że badania są na pewno sfałszowane!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@shaky777 nie sfałszowane, tylko stronnicze. Jest wiele badań i różne wyniki w zależności od ich interpretacji. 99.5 nie wierzę. Zbyt dużo dzieci znam z tej metody. Wiesz dobrze, że każdy w necie może sobie napisać co chce i pelikany łykaj ą w zależności co chcą zobaczyć.
  • Odpowiedz
@Ozdoba: Czyli nie wierzysz w badania prowadzone przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, bo znasz kilka osób, które korzystały z tej metody mają dziecko. XDDDDDDDDDDD

Nie ośmieszaj się, proszę.

Jest wiele badań i różne wyniki w zależności od ich interpretacji.


Ja #!$%@?ę. To już poziom kompletnej ignorancji.
  • Odpowiedz
@dlugi_: ja z kolei znam ludzi, którzy stosują całe życie i skuteczność 100%, dowód anegdotyczny nic nie wnosi, za mało danych czy się stosowali odpowiednio czy nie itp.
@shaky777: to jest właśnie ciekawe, że rzucasz gotowymi badaniami, z niezależnych ośrodków, tworzonych przez sztaby ludzi, poparte kilkudziesięcioma opracowaniami ginekologów i innych specjalistów, że już bardziej się nie da czegoś udowodnić - i otrzymujesz zwrot - "BO JA ZNAM.." , i to
  • Odpowiedz
@shaky777: badania {nie wiem czy konkretnie te bo nie chce mi się tego czytac, ale takie które widziałem kilka lat temu) pokazywały tez taka skuteczność ale przy warunkach : powyżej pół roku stosowania, regularny sen, regularny tryb życia, całkowity brak używek(łącznie z kawą i herbatą) Brak stresu, brak chorób. Wszystko to znacznie zmniejsza skuteczność. Także dziękuję bardzo.
  • Odpowiedz
@shaky777: a, i te badania też były dobrej jakości, z dobrego czasopisma wysoko punktowanego (nie była to co prawda metaanaliza, ale takiej wiarygodnej chyba nie ma)
A znalazł je i pokazywał mi znajomy właśnie który bardzo wcześniej wierzył w tą metodę, gorliwie ja stosował i mocno się na niej zawiódł. U nich jedyną przyczyną która mogła spowodować nieskutecznosc tej metody był nieregularny sen żony (praca na dyżurze)
  • Odpowiedz
@shaky777: Bo nie jest to wygodna metoda, co to za antykoncepcja skoro i tak musisz rezygnować seksu w dni płodne, gdy kobieta ma akurat największą ochotę? A narzekanie na gumki czy tabletki - przecież można skorzystać chociażby z NuvaRing - krążek dopochwowy, działa cały miesiąc, zastrzyków czy wkładki i nie martwić się codziennie czy prezerwatywa pękła (powodzenia w spontanicznym seksie pod prysznicem) czy też partnerka nie zapomniała o tabletce.
  • Odpowiedz
  • 0
@trq a nie możesz po prostu dać linka do strony z której to wyciąłeś?
Nie mam ani chęci ani czasu na szukanie tekstów źródłowych. Po Rosji mam inne życie niż tylko wykop. Dasz radę z linkiem?
  • Odpowiedz
@Ozdoba: dlatego to słaba metoda. Dużo warunków do spełnienia, minimalny lub brak marginesu błędu. Brak seksu 30-60% dni w miesiącu. Jedyna zaleta to to że jest darmowa.
  • Odpowiedz
  • 1
@dlugi_ dlatego mój wniosek - nie jest skuteczna na tyle ile piszą. Bo, żeby spełniać wszystkie warunki potrzeba pełnej dyscypliny plus nie mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności.

@belwarg nie jest to wygodne wiem bo stosowałam na tyle ile moja ludzka ułomności pozwoliła. I mam córkę.
Nuvaring to hormony, więc powiedzmy nie za zdrowe, że tak delikatnie napisze.

@shaky777 naucz się jednej rzeczy. Rzeczowej bez złośliwości i sarkazmu dyskusji to więcej ludzi będzie chciało
  • Odpowiedz