Wpis z mikrobloga

  • 25
Mirki, powiedzcie mi jak to jest. Wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z produktami Apple tak bardzo jedzie po nich. Poszedłem miesiąc temu do nowej pracy i jako sprzęt dostałem macbooka pro z 2013 roku. Nie byłem uprzedzony do Apple nigdy i miałem raczej neutralne podejście. Po miesiącu użytkowania mogę polecić ten sprzęt każdemu poza graczami ;). Solidne wykonanie, bardzo płynnie chodzi, dostępne oprogramowanie w 90% pokrywa się z moimi potrzebami, bootuje się w sekundę i jest mega łatwy w obsłudze. Przypominam, że sprzęt z 2013 roku :). Dodatkowo ostatnio robię własną apkę w React Native. Na iOSa można takową zrobić tylko na OSXie, natomiast na OSXie można bez problemu tworzyć aplikacje na Androida, więc mamy 2 w 1 :). Jedyne w czym mnie zawiódł, to gdy niedawno robiłem projekt ze sztucznej inteligencji, to były problemy z instalacją bibliotek w pythonie łatwo dostępnych na ubuntu i niestety, ale projekt ten robię na prywatnym lapku z Ubuntu. Nigdy nie miałem do czynienia z iPhonem czy innym sprzętem od Apple, ale podejrzewam, że kiedyś kupię. Zapraszam do dyskusji ;)

#ios #android #apple
Meph1k - Mirki, powiedzcie mi jak to jest. Wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli do czy...

źródło: comment_yGeReUWHDLJwloPXhhqDe25SQJ1hqOqA.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Meph1k: komputer na którym nie trzeba kompilować jądra systemu operacyjnego od nowa co dwa dni żeby móc z niego normalnie korzystać to nie komputer!

! a tak serio to sam mam macbooka air 13 do codziennej pracy i nie zamieniłbym go na nic innego
  • Odpowiedz
@Meph1k: macbooki są spoko, trik polega na tym, że płacisz Applowy podatek, za 2/3 ceny mógłbyś dostać podobne wrażenia z użytkowania na Windowsie
  • Odpowiedz
@haxx: Czy ja wiem? Większość swojego życia użytkowałem Windowsa i jego obsługa, aktualizacje i zamulanie najbardziej mnie bolały.

Ogólnie to do pracy web developerskiej MaxBook > cała reszta. Do pracy typowo nad C czy oprogramowaniem niskopoziomowym super jest jakiś Linux, np. Ubuntu ;)
  • Odpowiedz
@Meph1k: Hejt się bierze z tego, że to tak na prawdę zwykły sprzęt w ładnym opakowaniu, a nowobogaccy urządzili sobie w okół niego kult, jakość wykonania jest w porządku, ale nie ma w sprzętach apple żadnej magii, dodatkowo osiągi nie powalają, a przy większych projektach nawet najwyższe modele nie mają startu, do znacznie tańszych laptopów.
Poza tym seria "PRO"... która jest po prostu śmieszna w porównaniu z jakąkolwiek stacją roboczą :)
  • Odpowiedz
@haxx: @Zielonka_atakuje: @Meph1k: @BDLK_IMPRTR:

Bo ludzie nie wiedzą, że płaci się też za spokój, a nie tylko za bebechy.
Wczoraj miałem ochotę posłać swojego della do piachu kiedy podczas składania filmu z wakacji miałem ponad 5 razy bluescreena. W międzyczasie padł sterownik karty graficznej. Windows twierdził, że "sterownik jest git, ale kartę wyłączyłem, bo błędy". Okazało się, że trzeba było ... zainstalować ten sam sterownik do biosa, który
  • Odpowiedz
natomiast na OSXie można bez problemu tworzyć aplikacje na Androida, więc mamy 2 w 1


@Meph1k: to magia. A nie, cholerny game maker ma chyba 7 w 1
  • Odpowiedz
trik polega na tym, że płacisz Applowy podatek, za 2/3 ceny mógłbyś dostać podobne wrażenia z użytkowania na Windowsie

@haxx: przez 10 lat użytkowania laptopów na windowsie jakoś nie dostałem podobnych wrażeń w kwestii komfortu i wygody użytkowania. zapomniałem jakiejś ukrytej opcji włączyć?

a nowobogaccy urządzili sobie w okół niego kult

@BDLK_IMPRTR: no nie wiem - najwięcej emocji powoduje w tych, którzy go nie mają, to oni najczęściej się o
  • Odpowiedz
@Meph1k: maki są nawet w porządku, poza tym że trochę wolne i się grzeją, ale to wynika z ich budowy - unibody i smukłość, jak się z tym pogodzi to sprzętowo jest dobrze. Pomijam tu jakieś wady matryc, itd. bo to bywa wszędzie.

Gorzej z systemem który bywa niestabilny (spróbuj go nie restartować raz na miesiąc), gubi niektóre rzeczy po update i ma sporo nadal nierozwiązanych problemów rodem z lat '90.
  • Odpowiedz
Gorzej z systemem który bywa niestabilny (spróbuj go nie restartować raz na miesiąc), gubi niektóre rzeczy po update i ma sporo nadal nierozwiązanych problemów rodem z lat '90. No i strasznie długo się wybudza, szybciej już to robił Windows ponad 10 lat temu.


@xetrov: co to za bzdury xD macos wybudza się w parę sekund, nie restartuję go tygodniami i działa cały czas tak samo jak zaraz po restarcie, bez żadnego
  • Odpowiedz
macos wybudza się w parę sekund, nie restartuję go tygodniami i działa cały czas tak samo jak zaraz po restarcie, bez żadnego zamulania.


@advert: no tak, wcale nie mam tego sprzętu i go nie używam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

porozmawiajmy o wywalających się bez powodu sterownikach na windowsie w losowych okazjach


@advert: nie wiem, nie miałem niczego takiego od czasów WIN98 (może masz z nim ostatnie
  • Odpowiedz
@bagi1: Ja mam spore wymagania co do sprzętu i niestety apple mi nie wystarcza, przede wszystkim jak chodzi o osiągi, ale z tego powodu używam PC a nie laptopa i już jako urządzenie multimedialne, do rozmowy z klientem, czy oglądania filmów z dziewczyną Mac jest fajny, tyle że drażni mnie monopolistyczne podejście firmy i snobizm niektórych właścicieli, pamiętam raz jak na uczelni potraktował nas jeden z prelegentów, posiadający Maca, powiedział, że
  • Odpowiedz
nie wiem, nie miałem niczego takiego od czasów WIN98 (może masz z nim ostatnie doświadczenia z lat '90') a przygodę skończyłem na Win7, co było potem nie wiem.

@xetrov: przerobiłem wszystkie windowsy od 95 do 8, na laptopach od xp. w każdym coś się #!$%@?ło, każdy działał dobrze przez kilka miesięcy, a potem zaczynała się męczarnia, którą trzeba było zakończyć formatem. i tak w kółko, niezależnie od systemu.
od kiedy kupiłem
  • Odpowiedz
@advert: jakim power userem trzeba być aby denerwował brak możliwości normalnego powiększenia okna? Zrób prosty test: podpinasz zewnętrzny monitor, uruchamiasz jedną instancję dowolnego programu na ekranie maka, drugą na zewnętrzmym monitorze - przy próbie powiększenia tego drugiego rozszerzy się do wymiarów pierwszego na pierwszym oknie. No bzdura totalna. Trochę jest takich niedoróbek, do tego trochę na bardziej zaawansowanym poziomie (jak choćby to zarządzanie ramem czy niestabilność przy dłuższym działaniu) co czasem
  • Odpowiedz
@advert: Ja natomiast mam doświadczenia zarówno z makami, jak i zwykłymi stacjami roboczymi i PC w profesjonalnej pracy i jeśli mowa o laptopach, to skłaniam się ku stacjom roboczym, np. Dell z serii Precision, tyle że ceny są wyższe niż maków.
Oczywiście że to nie przypadek, wizerunkowo maki są świetne, każdy klient widzi ładne maki to wie, że ma do czynienia z "poważną firmą"... Agencje reklamowe bardzo rzadko robią zlecenia, wymagające
  • Odpowiedz
@Meph1k: Jak nie potrzebujesz platformy pod kodzenie to w cenie maka dostaniesz też dobry sprzęt z oknami/łubudu. Poza tym komputery jak komputery. Wsparcia iOS poza OSX nie ma tylko oficjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°), a konfiguracja emulatora andruta to niezależnie od platformy mordęga. Przy RN i andrucie bywają jazdy z bibliotekami. Dlatego polecam Ci Expo XDE. Poza tym, że masz płynniejsze wszystko niż w symulatorze to odpalenie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xDrope hobbistycznie, ale chciałbym w przyszłości zająć się zawodowo. Pracuję ogólnie w JS. Głównie React i Express. Być może w mojej aktualnej firmie za jakiś czas będziemy coś robić mobilnego i od razu bym wbił ;). I nie zgodzę się, że to mordęga. Robię i testuję aplikację swoją na moim samsungu J7 i wszystko, wraz z logowaniem przez FB działa znakomicie ;)
  • Odpowiedz