Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi jak to jest. Wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z produktami Apple tak bardzo jedzie po nich. Poszedłem miesiąc temu do nowej pracy i jako sprzęt dostałem macbooka pro z 2013 roku. Nie byłem uprzedzony do Apple nigdy i miałem raczej neutralne podejście. Po miesiącu użytkowania mogę polecić ten sprzęt każdemu poza graczami ;). Solidne wykonanie, bardzo płynnie chodzi, dostępne oprogramowanie w 90% pokrywa się z moimi potrzebami, bootuje się w sekundę i jest mega łatwy w obsłudze. Przypominam, że sprzęt z 2013 roku :). Dodatkowo ostatnio robię własną apkę w React Native. Na iOSa można takową zrobić tylko na OSXie, natomiast na OSXie można bez problemu tworzyć aplikacje na Androida, więc mamy 2 w 1 :). Jedyne w czym mnie zawiódł, to gdy niedawno robiłem projekt ze sztucznej inteligencji, to były problemy z instalacją bibliotek w pythonie łatwo dostępnych na ubuntu i niestety, ale projekt ten robię na prywatnym lapku z Ubuntu. Nigdy nie miałem do czynienia z iPhonem czy innym sprzętem od Apple, ale podejrzewam, że kiedyś kupię. Zapraszam do dyskusji ;)

#ios #android #apple
Pobierz Meph1k - Mirki, powiedzcie mi jak to jest. Wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli do czy...
źródło: comment_yGeReUWHDLJwloPXhhqDe25SQJ1hqOqA.jpg
  • 59
za 2/3 ceny mógłbyś dostać podobne wrażenia z użytkowania na Windowsie


@haxx: XDDDDDDDDDDDD

Jak siedzisz tylko na facebooku to tak

nawet chocolatey któremu kibicowałem i dałem im hajs działa jak upośledzone albo w ogóle :<
@d__k: google mówi, że OEM windows kosztuje od 10 do 30 dolców za licencję, ale dokładnie nie wiadomo bo to jest schowane za NDA między producentami a MS. 365 chyba jest tańszy od zwykłego MS Office. Zresztą, zależy czego kto potrzebuje, wiele firm olewa office'a i używa Google Docsów do wymiany dokumentów.
@Meph1k: virtulalenv albo zginiesz z pythonem. W nowych wersjach OS X'a są zabezpieczenia, które uniemożliwiają nadpisywanie systemowych plików.

Ogólnie makówka to UNIX z ładnym GUI, więc do pracy w IT, programowanie, grafika, etc, lepszego nie znajdziesz.
@haxx: windows kosztuje 500zl (460 okolo prosto od producenta) a wszystkie oferty za 80zl to kradzione np od instytucji typu uniwersytet posiadajacych generatory kluczy dla studentow albo listy kluczy po ktore studenci sie nie zglosili. Aktywowany bedzie ale legalny nie, i jeszcze kradziony. To juz lepiej z torentow brac z crackiem
@pieczywowewiadrze: chodzi mi o wersje OEM cały czas, czyli takie które dostajesz z laptopem. Tak, jeśli chcesz zainstalować sobie Windowsa od zera to zapłacisz 500 zł. Ale jak kupujesz takiego laptopa z Windowsem w sklepie to on nie ma doliczone 500 zł za Windowsa. Tak samo jak jest laptop z windowsem, a ty powiesz że nie chcesz windowsa bo sobie zainstalujesz linuxa to ci nie odejmą 500 zł z ceny tylko
Zrób prosty test: podpinasz zewnętrzny monitor, uruchamiasz jedną instancję dowolnego programu na ekranie maka, drugą na zewnętrzmym monitorze - przy próbie powiększenia tego drugiego rozszerzy się do wymiarów pierwszego na pierwszym oknie. No bzdura totalna.

@xetrov: Wut? U mnie jest wszystko w porządku, aplikacje full screen są na obu ekranach full screen (identycznie jakby w danym momencie był podpięty tylko ten jeden z ekranów).