Wpis z mikrobloga

#magdazuk patrząc po moich znajomych na Facebooku to dużo osób należy do grupy "wyjaśniającej" sprawe Magdy. Coś czuję, że przez jakiś czas Egipt nie będzie najbardziej popularnym kierunkiem wyjazdów.

I w sumie dobrze, oprócz ciepłego klimatu i morza nic nie ma do zaoferowania. Wiem, bo mieszkałem tam 9 msc na kontrakcie. Trochę się pojezdzilo po tym Egipcie. W sumie to był jedyny kraj gdzie mieliśmy ochronę. Egipcjanin ex policjant i 3 łebków z karabinkami. Koleś zostawił też swój i nr telefonu by w razie czego po pracy dzwonić w przypadku problemow. No i nawet było dzwoniono parę razy do niego. Zazwyczaj gadka wyglądała tak samo, koleś prosił by dać do słuchawki egipskich sebkow coś nawijał im przez max 3 minuty - po czym sebki oddają telefon i przepraszaja, że myśleli, że jesteśmy tylko turystami, a nie pracownikami kontraktowymi. Już w #syria było lepiej, przed wojna domową, bo tam też pracowalem.
  • 62
@nvmm: Z uwagi na to, ze zdradzala nas karnacja, wiekszosc z lokalsow brala nas za turystow, a nie pracownikow. Wiazalo sie to z kilkoma wypadkami. Pamietam takie sytuacje

Metoda na podarunek. Kazdy kto wystawil nos poza hotel w egipcie zna te metode. Dostajesz jakiegos uszkodzonego suvenira od obcokrajowca a za 3 minuty wpada ich dziesieciu i karza ci za niego zaplacic jakby byl ze zlota, jak chcesz oddac to ci mowia,
@2PacShakur: pracowalismy dla Sytrola. Ech, nie pamietam juz zbyt dokladnie, ale na pewno dluzej bylismy w Dajr az-Zaur, tam mieli, a moze dalej maja takie gigantyczne zapasy ropy. Bylismy w Homs dluzszy czas tez, tam robilismy pomiary pod inwestycje. Oprocz tego dluzszy czas w Damaszku na pracy biurowej spedzilem. Bylo tego jeszcze duzo, ale musze zerknac w jakies notatki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co Ci się podobało
obecnie mam wlasna małą firmę.


@mistrz_tekkena: No dobrze, ale co robiłeś tam - w Egipcie i Syrii? Czy miałeś ciekawą pracę? Czy stresującą? Na czym polegała?

A propos Twojej uwagi o różnicy między 50 a 30-letnimi Syryjczykami, to miło się dowiedzieć, że ci młodzi, pracowici ( ͡° ͜ʖ ͡°) przybywają teraz do Europy, by nas wyręczyć w uciążliwych pracach.
@George_Patton: Raczej nie maja mokro na widok kazdego bialego. W przypadku kolegi chodzilo o kasę, tak mi sie wydaje, bo koleś mial szklane oko ( ͡° ͜ʖ ͡x). Wyobraz sobie, ze na wczesniejszym kontrakcie, tez w egipcie nadzial sie fragment zbrojenia. NIe potrafil wytlumaczyc jak to zrobil.

@2PacShakur: W homs mielismy baze wypadową, ogólnie dużo kręciliśmy się po okolicy, szykowaliśmy takie pre wstępne typowania terenu pod inwestycje.
No dobrze, ale co robiłeś tam - w Egipcie i Syrii? Czy miałeś ciekawą pracę? Czy stresującą? Na czym polegała?


@pawel-niczyporek: To zależy, pracowaliśmy jako podwykonawcy dla spółek joint venture. Tacy najemnicy geolodzy, geodeci, inzynierowie, hydrolodzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Towarzystwo wielonarodowe, ale glownie europejczycy i lokalsi. Jezdzilismy po terenie, zbieralismy dane, robilismy pomiary pod probne odwierty, albo przez miesiac nie wychodzilismy z biur modelujac zloza, robiac