Wpis z mikrobloga

#magdazuk patrząc po moich znajomych na Facebooku to dużo osób należy do grupy "wyjaśniającej" sprawe Magdy. Coś czuję, że przez jakiś czas Egipt nie będzie najbardziej popularnym kierunkiem wyjazdów.

I w sumie dobrze, oprócz ciepłego klimatu i morza nic nie ma do zaoferowania. Wiem, bo mieszkałem tam 9 msc na kontrakcie. Trochę się pojezdzilo po tym Egipcie. W sumie to był jedyny kraj gdzie mieliśmy ochronę. Egipcjanin ex policjant i 3 łebków z karabinkami. Koleś zostawił też swój i nr telefonu by w razie czego po pracy dzwonić w przypadku problemow. No i nawet było dzwoniono parę razy do niego. Zazwyczaj gadka wyglądała tak samo, koleś prosił by dać do słuchawki egipskich sebkow coś nawijał im przez max 3 minuty - po czym sebki oddają telefon i przepraszaja, że myśleli, że jesteśmy tylko turystami, a nie pracownikami kontraktowymi. Już w #syria było lepiej, przed wojna domową, bo tam też pracowalem.
  • 62
@KolegaPatryk grupa kilkudziesięciu Polaków. Skończyłem AGH i pracowałem na początku w pewnej firmie zajmujacej się badaniami geologicznymi.

@Fafnucek Sosnowiec to przy Egipcie oaza spokoju. Kultura kombinatorów, leni i kompleksów. My byliśmy złem koniecznym zasobem o który troszczyli sie, bo to kosztowało grubą kasę i było współfinansowane przez rzad Egipski. Ale wiem jak traktują turystow - dużo gorzej. Z ciekawostek mogę powiedzieć, że paszport USA to był bilet nietykalnosci, bali się każdego kto
@mistrz_tekkena: mam dobre doswiadczenia. Nigdy nie bylo zadnych klopotow. Hotele i obsluga zawsze pierwsza klasa. Nigdy nic nam nie zginelo, nigdy nie bylo zadnych problemow. Prawdopodobnie istotny jest wybor touroperatora co przeklada sie na standardy resortow - latamy z UK.
jest tam wspaniała rafa dla tych co nurkują, to wspaniałe miejsce


@onea: Jak mi pokażesz, filmik promocyjny jak wojewodaKapłoNkubuś wbija plastikową flagę, w tą samą rafę to jadę.