Wpis z mikrobloga

To uczucie, gdy zamawiasz po znajomości w dobrej cenie dzikiego łososia do knajpy i pierwszego dnia po wprowadzeniu do menu Twoi barmani dostają #!$%@?, że to na pewno nie łosoś. XD

ja #!$%@?, #!$%@? się kiedyś przez to gastro

ciekawę ile 1 na pejsbooku dostaniemy xD

po lewej łosoś hodowlany z dodatkiem barwnika, żeby ładniej wyglądał i #!$%@? wie czego, żeby szybciej rósł
po prawej łosoś dziki, który sobie #!$%@? po oceanie jak wolny ptak i widzi człowieka dopiero jak go złapią

#polakicebulaki #ryby #gastronomia #topkek ##!$%@? #niecoolstory #truestory
towszystkonie_tak - To uczucie, gdy zamawiasz po znajomości w dobrej cenie dzikiego ł...

źródło: comment_ejc9c1XdEdiFki8KGXmxzSpwCKDjLbUM.jpg

Pobierz
  • 89
@Variv: zależy, skąd jest ten łosoś. Ja mam atlantyckiego ściągniętego prosto z fischmarktu w Hamburgu.
@blackphoenix: z racji na specyfikę wykopu nie zdradzam się xD sam rozumiesz, mam nadzieję
@Reinspired: no dlatego raczej ryb nie mam w ofercie poza jakimiś sezonowymi strzałami
@turok2016: podobny, ale bardziej rybny, że tak powiem. No i dużo mniej tłusty, niż zwykły łosoś.
@graf_zero: łosoś w sumie ściągnięty przez zaufaną osobę z
@to_wszystko_nie_tak: Przez parę lat łapałem różne łososiowate, ale takiego bordowego to pierwszy raz na oczy widzę. Mój tato prawie 40 lat temu też już łapał i też takich nie widział. Te naturalne wyglądają dokładnie tak jak pokazujesz tego hodowlanego (ale mniej tłuste).

@Bialy_Mis: Nie wiem ile trzeba by zjeść łososi, ale ostrzegali kiedyś przed nadmiernym spożyciem tuńczyków z puszki ze względu na dużą zawartość rtęci. Szczególnie uczulali ciężarne.
@to_wszystko_nie_tak: Gowno prawda, tak jak mowi @mgr_rybak: ja tez pracowalem w roznych przetworniach ryb na Alasce, ktore zajmowaly sie polowem najdzikszego z dzikich lososi wylawianych u wybrzezy Alaski... na tasmie produkcyjnej widzialem mieso kazdego gatunku lososia, pink, chum, king, silver salmon i zadne nie bylo takie czerwone jak to z prawej strony, wygladaly wlasnie jak ten z lewej... najbardziej czerwone mieso ma chyba sockeye ale tez nie tak jak to