Wpis z mikrobloga

#boldupy #truestory #rower #szosa

Mam ja uprzejmą prośbę do rowerzystów:
Ja rozumiem że lubicie jak wam się żylaki robią, lubicie nosić rajty z dajśmana czy innego tam CCC.
Ale czy możecie sobie odpuścić swoje kolarskie przygody w piątek o 17:00 na wylotówkach z miasta?

Mowa o piątku, tylko czekałem aż wrócicie do roboty żeby to przeczytać.
Ładna pogoda, 500 aut ludzi pracujących ciężko wraca do domu i oczywiście korek na godzinę - ale nie ciągłe stanie w miejscu tylko jazda 20 km/h - okazuje się oczywiście że wylotówką na zachód Wrocławia cisnie sobie 4 cyklistów. Wspaniałe szosy, super rajty z Lidla i całe 20 km/h bo 110 kg kołdun stawia za duży opór aerodynamiczny. Wąska droga bez pobocza oczywiście.
Dostawczaki nie mają jak ominąć.

Rozumiem potrzebę bycia otartym w kroku i przyjemność gdy w około ciebie krążą dwa pedały ale na litość Michała Kwiatkowskiego ( czy kogo wy tam szanujecie ), nie moglibyście jeździć sobie gdzieś gdzie nie będzie to przeszkadzało innym ? akurat piątek, akurat 17:00, akurat wylotówka z Wrocławia.

Oby wam łańcuch tyłki wysmagał jak się zerwą, oby wam zasypka na otarte dupy nie pomogła. Oby wam grzybica palce u nóg powykręcała.
Afropolon - #boldupy #truestory #rower #szosa

Mam ja uprzejmą prośbę do rowerzystó...

źródło: comment_ydlyDocnF74gnscHyf3FVxD1ReNCLoe6.jpg

Pobierz
  • 317
@Afropolon: Już chłopie chyba nie mogłeś wrzucić Google Street View do przykładu drogi, gdzie nie ma się jak do rowerzystów przyczepić. Jadą zgodnie z przepisami, nie mają lepszej alternatywy nawet jakby chcieli Ci pójść na rękę, a Ty się prujesz... W piątek było pięknie, pomyślałeś, że ci ludzie po całym tygodniu #!$%@? w robocie ubrali się w obcisłe gatki, bo w końcu pogoda i w końcu mogli pojeździć chcąc zdążyć przed
Zatrzymuje się dla pieszych. Nawet dla rowerzystów - taki to dobry człowiek jestem.


@Afropolon: ale to jest coś innego. Ja puszczam samochody z parkingów przy jezdni jak jade na rowerze, ale to też tutaj nie pasuje.
@Arveit: Jak koszę trawę to nie w Niedziele po południu jak każdy chce odpocząć, tylko w sobotę rano jak każdy to robi i hałas ma gdzieś.


@Afropolon: nie masz za grosz RiGCzu, kosić trawę w sobotę rano, jak wszyscy odpoczywają po imprezie, zamiast w niedzielę po południu, jak już nikt nie śpi i wszyscy mają dużo energii o.O

Ziomek egoizm kwadrat, a buldupisz o rowerki. Nie szanuję
@Afropolon: nie zaglądaj ludziom do toreb. Że nie ma plecaczka to nie znaczy że nie wraca z roboty. Może postawimy patrol policji w tym miejscu i będziemy puszczać tylko te samochody i rowery które wracają z pracy - reszta mandat.
Kolego zmień trochę nastawienie bo nie żyjesz sam na świecie i czasem interesy różnych ludzi stoją w sprzeczności - trzeba to przeboleć
@mazaq1: Mnie nie boli czy wracają czy nie wracają. Powodują zator drogowy, utrudniając ruch innym.
mowa tutaj o proporcji 1 na 50 - jeden cyklista blokuje 50 pojazdów. Niech sobie jeżdżą aż im dupy zsinieją. Nie sobie robią co chcą ale wypadało by przy tym pomyśleć czy nie przeszkadzają innym. Nie mam problemu do kierowcy ciężarówki że jedzie tą drogą i że wcale nie wraca z pracy tylko jedzie po bułki
@Afropolon:

Drogi są również dla rowerów, jeżeli nie ma pobocza/drogi rowerowej to rowerzysta ma dokładnie takie samo prawo korzystać z ulicy jak kierowca.

Myślcie o innych bo inni przestaną myśleć o was. Z motoru łatwo mi będzie jednego czy drugiego na manowce " nie chcący " zepchnąć.


xD
I co? Pewnie czujesz się teraz taki duży i silny?

@Afropolon: dobra, opowiem ci to tak jasno jak tylko się da. Przypuśćmy że ktoś mieszka na końcu tej drogi i to jego jedyny dojazd do roboty. Ma zrezygnować z jazdy bo jakieś janusze w passatach chcą być 3 minuty wcześniej w domu? Nie wyżalaj się tu tylko idź do swojego wójta żeby poszerzył drogę.
A co do twojego komentarza że twój skuter jest cięższy i "pokonuje" rowery to uważaj żeby Ci