Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie jeszcze nad samym przelewem. Jesli w moim banku skladam zlecenie przelewu podajac numer konta falszywej firmy a dane odbiorcy wlasciwego dlaczego nie jest sprawdzane czy konto nalezy do wskazanej osoby? Przeciez nie mogli zalozyc konta na dane prawdziwej firmy
  • Odpowiedz
To teraz pytanie czy jesli podalismy wlasciciela i adres prawdziwego sklepu a konto bylo falszywe/niezgodne to nie powinnismy skladac reklamacji w banku. Przyciez po cos te dane podajemy
  • Odpowiedz
Tak, dane adresowe są właściwe, konto oczywiście nie. Z tego co mi wiadomo konta, na które mieliście wpłacać były różne, nie wiem po ile osób dawali na jedno konto, ale na pewno niektóre numery się pokrywają i jest to ewidentna wina banku, że nie sprawdzili czy dane adresowe i numery się zgadzają, dowiedziałam się, że ludzie na tej podstawie dostawali już odszkodowania z banków, ale niestety na drodze sądowej, gdyż żaden bank
  • Odpowiedz
Dołączam do poszkodowanych,zamawiałam kuchenkę 18 czerwca,po przeczytaniu negatywnych opini w ubiegłym tygodniu ,skasowałam zamówienie .Dzisiaj dzwoniłam do Rzecznika Praw konsumentów w Rzeszowie ale odesłali mnie do Rzecznika z mojego miasta/który jest teraz na urlopie/.Może mi ktoś poda telefon na Policję pod którym można to zgłosić.Ja mam jeszcze inny nr rachunku 30 1090 2444 0000 0001 3451 7633
  • Odpowiedz
98 1090 2590 0000 0001 3452 1519 konto w BZWBK.
Zaraz po tym jak dowiedziałam się co jest grane zadzwoniłam na infolinię tego banku i poinformowałam Panią że jacyś oszuści mają konto w ich banku i wpływają na nie skradzione pieniądze. Miła pani poinformowała mnie że nie mogą nic zrobić. Jedynie na wniosek policji.
Podczas zgłoszenia policjant powiedział mi, że oni też nie mogą nic zrobić, że jedynie na wniosek sądu bank
  • Odpowiedz
Drogi Arami i reszta nieszczesnikow.
Dzwonilem do mojego banku i zglosilem reklamacje.
Zostalem poproszony o przeslanie im zgloszenia na policji (oczywista sprawa) oraz jakiegos potwierdzenia od osoby uprawnionej do otrzymania srodkowa - tu troche jest to skomplikowane bo przeciez nie kupowalem pralki od Arami i nie wiem nawet czy strona Twojej firmy zostala skopiowana/zdublowana czy tylko przejete dane...poza telefonem i numerem konta. Czy Ty Arami jestes nam w stanie podac jakis regon
  • Odpowiedz
Dowiedziałam się właśnie, że stronę internetową zablokowała prokuratura. Co do konta, kiedy ja zakładałam konto na firmę ( niestety było to przynajmniej 10 lat temu), potrzebowałam oryginałów piepierów typu: wpis do ewidencji gospodarczej i drugi o nadaniu firmie nipu, nie wiem jak teraz banki zakładają konta firmowe. Niestety dane te są ogólnie dostępne na stronach typu KRS, numer regon też oszuści na stronie internetowej podali.
  • Odpowiedz
Poza tym ja NIGDY nie miałam sprzedaży internetowej. A konto w banku mam od x lat to samo ( już nawet nie pamiętam kiedy go zakładałam). Oni wzięli z KRS-u moje dane, czyli dokładną nazwę, dokładny adres nip i regon i podali na swojej stronie :(.
  • Odpowiedz