Wpis z mikrobloga

#linux #stacjapogody #oprogramowanie
Część, zakupiłem terminal pod stacje pogody, lecz niestety ma tylko 512mb pamięci wbudowanej. Pomyślałem, żeby postawić na tym Linuxa, który będzie przesylal zebrane dane na serwer zewnętrzny. Raz: potrzebuje małej dystrybucji, znam Debiana i jego pochodne. Myślałem i Dam Small Linux? Możecie coś polecić?

Oprogramowanie: właśnie, jakiego potrzebuje czy weewx wystarczy? Z góry dzięki za pomoc :)
  • 15
@kacperinjo na pewno można. Mój to był t5720 więc staruszek o dawał radę. W sumie teraz planuje z niego zrobić maszynkę do pfsense, więc wrzucam mu redukcje z ide->CF i ładuje wsio na karte 32gb.
@kacperinjo: Weź Debiana Net Install, będzie brał bardzo mało ramu, po instalacji tylko tego, co potrzebne, w dodatku zawsze będą aktualne łatki.
Jak na moje doświadczenia, to Debian z XFCE dałby radę.
@kacperinjo: Jak na Debiana, to jest rakieta do neta (na gorszym sprzęcie się go bujało) ( ͡ ͜ʖ ͡)
Zaś system może być na pendrive, albo i macierzy z kliku pendrive w Raid0 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Zaś wewnętrzna pamięć przyda się na sektor rozruchowy, co będzie
@majsterV2 nie chcę za bardzo kombinować, bo na tym terminalu będą przechowywane logi stacji pogody, z czasem może się tego uzbierać trochę. I jeszcze nie wiem czy na tym terminalu nie będę stawiał apache o MySQL. Wszystko zależy od pojemności, jak uda mi się wpiąć tam dysk to sprawa załatwiona, bo Debiana najbardziej szanuje :p chociaż trochę za słabe bebechy na serwer :(