Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje, ze dzieki Ukraincom spadna ceny w wykonczeniowce w Polsce!

To jest po prostu chore, jak sie przez ostatnie lata wycwanili polscy robotnicy budowlani!
Chyba pozazdroscili swoim WYKSZTALCONYM kolegom z IT czy lekarzom, rzucajac absurdalne kwoty
doslownie za wszystko!

Chcesz wyremontowc mieszkanie 45m2 we Wroclawiu:
- 100zl za dojazd i "konsultacje"
- przez telefon obrazony pan juz wylewa swoje zale, ze ty nic nie wiesz, ze wogole szkoda z toba gadac, ze on i tak zrobi po swojemu
- na miejsce janusz przyjezdza 30 letnim transitem z mapami rdzy, wyciaga swoje stare graty, niedomyty w starych lachach zaczyna obchod mieszkania
- co pan chce tu zrobic? odswiezyc. czyli gladzie, malowanie, zrywanie tapet, panele, moze lazienke tez odswiezyc jak zostanie troche kasy. A ile pan ma na to? 30tys odpowiadam. O panie! za 30 tysiecy to ja za sama robicizne wezme, a gdzie matrerialy, panie, ja za darmo nie bede robil, panie... Lazienka? Sama lazienka to 30 tysiecy. Ale prosze pana, ta lazienka ma 4 m2... No i co, ze ma 4m2, mysli pan, ze ile kladzienie kafli kosztuje...

#!$%@? nastaly czasy, ze oprocz mega hajsu, musisz byc jeszcze elastyczny! Bo robotnik bedzie mial oczywiscie inne fuszki na boku i jak wylapie zlecenie za 70tys to twoja robota stanie w polowie, albo wogole z niej zrezygnuje...

Po pracy nasyfi, #!$%@? leca dookola, wiec lepiej, zeby dzieci w domu nie przebywaly.

I co najwazniejsze - nastawienie pana i wladcy z ciaglym lachem i roszczeniowoscia...

Mam nadzieje, ze Ukraincy pozamiataja i bedziecie karnie jak w wojsku brac robote w normalnych ludzkich cenach!

Bo jak widze dziada co zarabia 6-8 tys i chodzi w starych lachach, to mnie szlag trafia!

#pracbaza #emigracja #ukraina #takaprawda #wroclaw
Pobierz Zyd_Suss - Mam nadzieje, ze dzieki Ukraincom spadna ceny w wykonczeniowce w Polsce!
...
źródło: comment_Er2d5i3aQObzAvrDT2S3fyA7JxnKH6Ib.jpg
  • 90
@Zyd_Suss: Liczą sobie, bo teraz robotnicy są bardziej wykwalifikowani, ludzie są w stanie więcej im zapłacić i też w mniejszych miejscowościach bywa, że brakuje rąk do pracy. Rodzice koleżanki czekali kilka miesięcy na wolną ekipę w mniejszej miejscowości na Podlasiu. Jedna ekipa była wolna, to rzucili taką astronomiczną kwotę, że woleli czekać. Ale wielu by pewnie wolało zapłacić. Czemu mieli nie rzucić, skoro taka jest sytuacja na rynku? Niektórzy nadal myślą,
@Zyd_Suss: kolega to jak zarabiasz 2500 zł to bierzesz urlop bezpłatny i #!$%@?. Mieszkasz w wielkim mieście i jak zarabiasz odpowiednio to nie opłaca Ci się brać wolnego i samemu robić tylko kogoś szukasz.

Tylko ludzi z polecenia szukaj! Bo z Internetu to może być różnie z jakościa, potem poprawkami i dochodzenie swoich praw.
@Zyd_Suss: xD Żyd... Süss...
Ktoś wycenia robotę na kwotę x PLN. Kto inny jej niechce się podjac, odmawia. Najwidoczniej nie stać cię na taki remont, proste i logiczne.
Ktoś zatrudnia ekipę np 5 osób, robią miesiąc takie mieszkanie, inkasuja 30k. Zaplacmy 5 osób, i zostaje 10k. Z tego opłacić dojazdy, księgowa, itd... ile miałby zarobić właściciel? Chyba, że starasz się wmówić że remont kompleksowy całego mieszkania miał robić jeden pan Janusz,
@Zyd_Suss: stary, skąd ja to znam XD
Proszę wycena jaką ja dostałem co prawda w 2014 ale ceny to był kosmos jakiś.
Połowę rzeczy zrobiłem sam. Za wyburzenie dwóch ścian (w sumie 18m2) 2200 netto!
Zrobiłem to z żoną i teściem w 3-4 godziny (bo się pyliło tak, że trzeba było odczekać, aż kurz opadnie, tak to by było szybciej)
Pobierz Liuxus - @Zyd_Suss: stary, skąd ja to znam XD
Proszę wycena jaką ja dostałem co praw...
źródło: comment_xy9FNBmZFueGQRYfsBZdpxgtLwzk5JNb.jpg
@Zyd_Suss: A porównałeś ofertę z innymi wykonawcami? Czy tak z góry od razu zakładasz, że to drogo?
Nie wiem, nie znam cen, ale równie dobrze może być tak, że to po prostu tyle kosztuje, takie są stawki. To, że Ciebie to oburza, to nie znaczy że są w jakikolwiek sposób nieuczciwe.

Takie gadanie kojarzy mi się z Januszami, którzy nie mogą przeżyć, że ktoś zarabia dobre pieniądze za "klikanie w komputer".
@Zyd_Suss: dziwisz się, że tak jest? Wszyscy chcieli mieć magistra z gowno kierunku. Nie ma fachowców to i ceny wzrosły. 100 zł za dojazd i konsultacje to nic złego. Postaw się w odwrotnej sytuacji. Jeździsz po ludziach, poświęcasz swój czas na rozmowy, wydajesz kasę na paliwo, a ktoś Ci dzwoni, że on jednak nie weźmie, bo tak tylko sie zastanawiał, albo znalazł kogoś kto mu zrobi 100 zł taniej. Syf podczas
@jamtojest: Informatycy tez zarabiaja za duzo. Wybacz, jezeli jest jakis programista, ktorzy tworzy jakies chinskie gierki na telefon to nie rozumiem, dlaczego on ma zarabiac te przyslowiowe 15k a wykladowca akademicki czy nauczyciel frakcje tego... Informatykom sie w dupach poprzewracalo, bo jako spoleczenstwo jestesmy zniewoleni glupotami, jak kagancem w postaci facebooka, instagrama czy innych gowien. Zycie w stylu: "jestem offline-jestem nikim"... A idzcie wy w ch,.
@spiritoo: Dlatego ja mowie: Nie jestem krezusem, mam poskladane pieniadze, u mnie nie zarobisz kokosow. Moge podac kawe, moge podac nawet obiad, ale nie licz, ze ci dam za remont malego mieszkanka tyle, co rocznie zarabiam...
@Zyd_Suss: xD

Ale takie postawy to się leczy.

A nie zaświtało Ci nigdy w głowie, że może zamiast obniżać tym, co mają więcej i uważać że to za dużo, należałoby dążyć do podwyższenia innym, którzy mają mniej? Kto powiedział, że 2 tys. zł na kasie w markecie to jest normalność i inni też nie powinni więcej zarabiać, a nie normalnością jest 15 k programisty?

Ja nie jestem ani programistą, ani budowlańcem,