Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje, ze dzieki Ukraincom spadna ceny w wykonczeniowce w Polsce!

To jest po prostu chore, jak sie przez ostatnie lata wycwanili polscy robotnicy budowlani!
Chyba pozazdroscili swoim WYKSZTALCONYM kolegom z IT czy lekarzom, rzucajac absurdalne kwoty
doslownie za wszystko!

Chcesz wyremontowc mieszkanie 45m2 we Wroclawiu:
- 100zl za dojazd i "konsultacje"
- przez telefon obrazony pan juz wylewa swoje zale, ze ty nic nie wiesz, ze wogole szkoda z toba gadac, ze on i tak zrobi po swojemu
- na miejsce janusz przyjezdza 30 letnim transitem z mapami rdzy, wyciaga swoje stare graty, niedomyty w starych lachach zaczyna obchod mieszkania
- co pan chce tu zrobic? odswiezyc. czyli gladzie, malowanie, zrywanie tapet, panele, moze lazienke tez odswiezyc jak zostanie troche kasy. A ile pan ma na to? 30tys odpowiadam. O panie! za 30 tysiecy to ja za sama robicizne wezme, a gdzie matrerialy, panie, ja za darmo nie bede robil, panie... Lazienka? Sama lazienka to 30 tysiecy. Ale prosze pana, ta lazienka ma 4 m2... No i co, ze ma 4m2, mysli pan, ze ile kladzienie kafli kosztuje...

#!$%@? nastaly czasy, ze oprocz mega hajsu, musisz byc jeszcze elastyczny! Bo robotnik bedzie mial oczywiscie inne fuszki na boku i jak wylapie zlecenie za 70tys to twoja robota stanie w polowie, albo wogole z niej zrezygnuje...

Po pracy nasyfi, #!$%@? leca dookola, wiec lepiej, zeby dzieci w domu nie przebywaly.

I co najwazniejsze - nastawienie pana i wladcy z ciaglym lachem i roszczeniowoscia...

Mam nadzieje, ze Ukraincy pozamiataja i bedziecie karnie jak w wojsku brac robote w normalnych ludzkich cenach!

Bo jak widze dziada co zarabia 6-8 tys i chodzi w starych lachach, to mnie szlag trafia!

#pracbaza #emigracja #ukraina #takaprawda #wroclaw
Pobierz Zyd_Suss - Mam nadzieje, ze dzieki Ukraincom spadna ceny w wykonczeniowce w Polsce!
...
źródło: comment_Er2d5i3aQObzAvrDT2S3fyA7JxnKH6Ib.jpg
  • 90
@g455: No więc na serio tak jest, że pewne firmy, czy pewni fachowcy za dojazd, czy wycenę usługi często chcą zapłaty. Ja tam nie oceniam, czy to tak powinno być, ale można sobie wyobrazić sytuację w której co druga osoba dzwoni i po przyjeździe fachowców np. rozmyśla się i rezygnuje z usługi. Punkt widzenia zależny od miejsca siedzenia. Jako usługobiorca mogę się oburzać, że to karygodne wziąć pieniądze za niewykonanie usługi,
@Zyd_Suss: to jest 100% prawda. potwierdzam, wykończyłem w życiu już 4 mieszkania i konkluzja jest jedna. wykończeniowcy i tzw. "fachowcy", to czychający na to jak Cię wyruchać złodzieje. następne zrobię sam - tyle ile dam radę. a do spraw "niemożliwych" będę wołał pomocy. żadnego #!$%@? zostawiania malarzy czy kafelkarzy samych w domu. nigdy.
@Zyd_Suss: a moze zamiast szukac ekipy tudziez Janusza wykonczeniowca, wez aobie wycene od PROFESJONALNEJ firmy, nie od ludzi ktorzy sie uwazaja za profesjonalistow tylko, w pełni rzetelna firme, w ktorej wszyscy pracownicy sa zarejestrowani i przeszkoleni w danej dziedzinie. 100zl, za dojazd i wycene we Wroclawiu? Jak dla mnie smiech, co prawda jestem z Lodzi, ale obstawiam ze ceny sa ogolnie bardzo zblizone. Normalna wizja, i kosztorysowanie to jest ok. 5-6
@Zyd_Suss: o panie... ja mam teraz tak nieprzyjemne doświadczenia z budowlańcem, że po nocach prawie nie śpię. Taki rodzaj podludzia mi się trafił :/. Co ciekawe nie chodzi, że człowiek prosty, bo już załatwiałem rzeczy z prostymi ludźmi, co się na swojej robocie znali, ale równie dobrze mógł być dla nich rok 1970. Jak się z nimi dogadało, to nie było problemu. Przyjechali, zrobili i super. Zero problemów, zero narzekania, zero
@Zyd_Suss: ta cała historia to jest takie pieprzenie malkontenta. Raz, że przyjeżdża "spec" jakimś zardzewiałym blaszakiem, później wnioski autora, że tacy fachowcy to maja na boku zlecenia po 70 koła i za 30 im się robić nie chce (jak tacy bogaci i zarobieni to czemu w szmatach chodzą i jeżdżą zardzewiałymi samochodami). Kolejne co się nasuwa to naiwność autora, któremu się wydaje, że wszyscy w Polsce to tacy fachowcy z "usterki".