Wpis z mikrobloga

#udemy #programowanie #webdev
Mircy, mam taki dylemat. Czeka mnie trochę czasu wolnego i chcę sobię kupić jakieś kursy na udemy. Problem w tym, że niespecjalnie wiem, co chcę robić, więc pomyślałem że może pouczę się rzeczy które są powiązane z tym co robię aktualnie. Na codzień zajmuję się web devem w Symfony 3 i szukam czegoś co jest związane z web devem ale od innej strony (inny język niż PHP, albo w ogóle inne technologie). Myślałem też żeby zacząć się uczyć czegoś zupełnie innego, i zastanawiałem się nad Javą, tworzeniem gier w Unity(to bestseller, aczkolwiek wszyscy wiemy że ludzie zawsze będą lecieć na game dev bo fajnie brzmi) albo Pythonem. Mój cel - znaleźć coś na czym będzie się dobrze zarabiać. Jak mówię, teraz robię jako backend dev, ale nie miałbym raczej problemu z przebranżowieniem się. Jakie kursy więc są według Was najlepiej opłacałne w sensie użyteczności i późniejszego wykorzystywania zdobytej wiedzy do pracy? Trzeba tu wziąć poprawkę na to, że ja programowanie znam, więc takie kursy 'for beginners' raczej nie są dla mnie.
  • 4
@mk321: C# się trochę zajmowałem, ale niespecjalnie mi się podobał. Javę rzeczywiście miałem na zajęciach w technikum lata temu, pamiętam że robiłem appki na Androida w Javie. Mam Maca, więc myślałem nad Swiftem, aczkolwiek z tego co wiem to żeby sprzedawać appki na AppStore, trzeba wykupić licencję developera, więc sam nie wiem. Co fajnego da mi Java? Znajomy mówił, że Java jest raczej potrzebna dużym korporacjom a ja do takich raczej
Ja osobiście piszę w Javie pod androida. Nie widzę problemu dlaczego nie miał byś wybrać/spróbować np. swifta. Patrząc w przyszłość licencja developera to śmieszne pieniądze do tego co oferuje ten język w postaci zarobków. Z tego co się orientuje, obecnie rynek mobilny należy do androida ok. 89% i iOS 11% ale patrząc już na zyski, ponad 80% zysków pochodzi z iOS mimo powyższej dysproporcji. Oczywiście nie sugeruje że w Java/Android nie warto