Wpis z mikrobloga

@TulipanowyPostumentMelodii: @jumpel: MVP to nie jest zainstalowanie "plaginu" tylko zaprojektowanie i stworzenie produktu-minimum, który działa i spełnia kryteria klienta a nie jest wynaciąganym skryptem pobranym "bo podobne i tanie" po to aby jakoś tam się trzymało kupy. Potem się albo rozleci albo trzebabędzie pisać od nowa.
Ja wiem, że się i z pluginu formularza kontaktowego da zrobić system zamawiania pizzy, bo wystarczy "w tych cssach obstylować" ale kurczę chłopaki i
@sometwo podziwiam ludzi, którzy uwielbiają wymyślać koło po raz 20 a i tak zawsze wychodzi z tego ulep, którym tylko twórcy potrafią sterować...


@nehvaleem: przynajmniej ten ulep nie jest potem podatny na 500 automatycznych exploitów do wordpressa/joomli. Tak, wiem, należy aktualizować. Wytłumacz jeszcze klientowi-cebulakowi że ma płacić za serwisowanie strony ;)
Pierwsze repostuj działało na pociętym przeze mnie wordpressie (mój pierwszy kontakt z wp).

Wszystko śmigało.

Potem zainstalowałem skrypt z allegro za 35zł.

Wszystko śmigało.

Teraz mamy dedykowany cms za pierdylion cebulionów i w szczycie strona ładuje się 30s.

xDDD


@repostuj_pl: pewnie wordpress by się ładował 3 minuty :)
@enron no dzieki ze o tym wspomniales ;) na bezp. Tez mocno stawiam wrecz paranoicznie filtruje dane. Czasami nawet 2 funkcja robie to samo gdyby jedna z nich zawiodla. Tak 4fun
@Gondolski: wiesz, wydaje mi się, że wszystko zależy od klienta, budżetu i czasu. Jeśli budżet jest okrojony a klient chce plugin do Wordpressa to niech dostanie plugin do Wordpressa pod warunkiem, że nie odpowiadasz za funkcjonowanie w przyszłości i jest to wyraźnie zaznaczone w umowie.

Przykład z siłownią nie jest do końca trafiony, ponieważ, bądź co bądź, pluginy są dedykowane do wykonania jakiegoś konkretnego zadania, ich podatność czy niekompatybilność to osobna
@jumpel: Idąc tym tropem CMS do stawiania blogów - Wordpress i jego półdarmowe pluginy nie są przeznaczone do stawiania tak specyficznych funkcjonalności bądź co bądź... biznesowych. Jakich wymagają tak zwani janusze biznesu, bo przecież co będą przepłacać za to klikanie w komputer.
@sometwo: jeszcze na argument że stworzony samodzielnie CMS też będzie dziurawy: owszem, pewnie będzie. Ale nie będzie automatycznie hackowany przez roboty, ktoś będzie musiał się wysilić. Tymczasem exploity pod WP i Joomlę napierdzielają w każdą stronę w tempie kilkanaście prób na sekundę...
jeszcze na argument że stworzony samodzielnie CMS też będzie dziurawy: owszem, pewnie będzie. Ale nie będzie automatycznie hackowany przez roboty, ktoś będzie musiał się wysilić. Tymczasem exploity pod WP i Joomlę napierdzielają w każdą stronę w tempie kilkanaście prób na sekundę...


@enron:
Dobrze powiedziane. Tak można wszystko tłumaczyć ,że ma dziury i błędy ale jednak co samemu człowiek postawi to wie na czym stoi,jak to udoskonalić, może szybko zmodyfikować itp.