Wpis z mikrobloga

@wczoraj: Polecam informować zleceniodawce po ile +/- liczysz za godzinę swojej pracy. Pomaga na takie przypadki i jednak 5, 10 czy 40 dolarów za wtyczkę to nie jest tak dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nehvaleem: @Fagaldo_Antonio: Heh tu nie chodzi o wymyślanie koła po raz 20, tylko o klientów którzy chcą mieć funkcjonalności szyte na miare, specyficzne np. dla swojej branży.
Pisałem kiedyś system rezerwacji miejsc dla tzw. escaperoom. Na jedną sesję miało rezerwować się od 1 do 5 osób, rezerwacje na 40 minut i płatności online, oraz potwierdzenie email a wszystko w formie fajnego kalendarza który ma być full responsive oczywiście.
Co usłyszłem
@nehvaleem najlepiej nic nie wymyslac. W ten sposob mozesz zapomniec jak sie programuje. Wlasciwie dla mnie taka osoba nie jest programista. Ofc bootstrap i wiele innych jak pluginy jquery sa wporzo sam korzystam ale tez wiele rzeczy swoich pisze i zawsze robie cos nowego w inny sposob zeby sie rozwijac. A co do ulepu kodu to jak nie umiesz programowac to tak wlasnie jest. A jak piszesz juz 5 duza aplikacje przewidujesz
@Gondolski: Akurat jakiś czas temu miałem identyczne zlecenie tylko rezerwacje 60 minut z 15 minutowymi przerwami pomiędzy blokami. Zamiast wymyślać koło na nowo dałem klientowi potestować jeden płatny plugin (~20$). Wszystko działało bardzo fajnie, nieco tylko dostosowałem w kilka/kilkanaście godzin i dopiero jak biznes się rozrósł, doszło więcej pokojów to klient potrzebował czegoś bardziej elastycznego, chociaż mógłby zostać i przy początkowym rozwiązaniu. Przy świeżych biznesach i robieniu MVP właśnie wydawanie kasy
@Gondolski: shoes like these.. w takim razie w zupelności rozumiem. istota tego tematu jest to, żeby odpowiednio dobierać narzędzia do projektu, a nie robić wg swoich przyzwyczajeń typu "bo tak umiem".

@sometwo - najlepiej to jak dla mnie leżeć do góry brzuchem i liczyć hajs w zasadzie =] Ja w tego typu problemach zawsze staram się znaleźć rozwiązanie po prostu analizując czas, który mam do dyspozycji, jego cene oraz to w