Wpis z mikrobloga

Mirki, tak bez januszowania.
Jest takie coś - https://www.frisco.pl/pid,97465/n,marwit-swiezy-mix-owocow-obranych-3/stn,product

Marwit sprzedaje umyte i obrane warzywa i owoce do chrupania w pracy czy w domu. W sklepie widzę cenę 8 zł za paczkę 200 gramów.

Jak myślicie, jaki może być realny koszt wytworzenia paczki - zakupu owoców i warzyw od stabilnych dostawców, przygotowanie ich z zachowaniem norm, spakowanie i dostarczenie do dystrybucji w sklepach? Działalność utrudnia fakt krótkiego terminu spożycia. Efekt skali powinien być duży,więc pewne koszta można zmniejszyć jednostkowo.

Wiadomo, chciałoby się mieć za 2 złote, ale też trzeba być realistą. Ktoś coś?

#ekonomia #biznes #kuchnia #kiciochpyta #dzialalnoscgospodarcza #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Po pierwsze - rynek owoców gotowych do spożycia w Polsce jest bardzo niewielki, dopiero coś gdzieś się rusza, ale to też z jabłkami/marchwią bo ich koszt w Polsce jest śmiesznie niski. Na Zachodzie jest to popularne, u nas ludzie nie mają pieniędzy żeby zapłacić za porządną przekąskę np. 10-15zł.
Sama cena wynika w dużej mierze z kosztów pracy (wyselekcjonowanie najlepszych kawałków owoców , obranie, umycie ułożenie w opakowaniu -
  • Odpowiedz